'Bunların derdi oy saydırmak değil süreci uzatmak'Artı Gerçek

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sonuçlandırılamayan yerel seçim gündemine dair açıklama yaptı.


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak "İlçe Seçim Kurulu'nun kararı YSK'yi tanımamaktadır" vurgusu yaparak "Saray İttifakı'nın derdinin oyları saymadığını açıkça ortaya koymaktadır" dedi.

Öztrak'ın açıklamaları şöyle:

Baktılar tablo değişmiyor İstanbul'da seçilmiş Ekrem İmamoğlu devam ediyor. Bu kez tüm ilçelerde oyların sayılmasını istediler. Bu kez YSK bu talebi reddetti. 

Maltepe'deki seçimin geciktirilmesi için özel bir çaba sarfediliyor. AKP MHPtemsilcileri akıl olmaz yöntemlere başvuruyor. İşleri kavga ve kargaşaya kadar götürüyor.

1 Nisan'da oylar sayılsın diye ortalığı birbirine katanlar ne oldu da oylar sayılmasını engelliyorlar. Bunların derdinin oyların sayılması olmadığı çok net görülüyor. Bunların derdi oy saydırmak değil süreci uzatmak. 

İlçe Seçim Kurulu'nun kararı YSK'yi tanımamaktadır. Memurlar AKP ile birlikte hareket ediyorlar. Maltepe'de '400 sandığı ben bir daha saydıracağım demek' işi yokuşa sürmektir. Saray İttifakı'nın derdinin oyları saymadığını açıkça ortaya koymaktadır. 

iktidarın derdi bugüne kadar rantı üzerinden siyaset yapmaya alıştığı istanbulu bırakmamak. ist seçimlerini bahane gösterip hergün biraz daha derinleşen ekonomik krizi unutturmak. iktidarın derdi hileyle sandıkta kaybettiği seçimi masa başında çalmak. oy namustur. kazandığımız seçimi kimseye çaldırtmayız. Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı'dır. nokta. YSK iktidarın şımarıklığına yer vermemeli. 

Hata yapmayın. Bir an önce şu İstanbul seçimlerini gündemden çekin.