'Çin ile ABD arasındaki ticari gerilimden endişeliyim'Artı Gerçek

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, bütün ülkelerin gümrük tarifelerini yükseltmesi halinde küresel büyümeye darbe vuracağı konusunda uyarı yaptı.IMF’nin Bali’deki yıllık toplantısında konuşan Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, Çin ve ABD arasındaki ticari gerilimden büyük kaygı duyduğunu, bütün ülkelerin gümrük tarifelerini yükseltmesi durumunda küresel büyümeye darbe vuracağı konusunda uyarıda bulundu

Kim, ticaret savaşının, Çin’e mal ve hizmet sağlayan ülkelere etkisi anlamak için daha fazla çalışma yapılması gerektiğini söyledi. 

'KÜRESEL TİCARET KURALLARINI TAMİR EDİN'

IMF Başkanı Christine Lagarde, ticaret ve döviz savaşlarına karşı uyarıda bulunarak küresel kurulların tamiri için çağrıda bulundu. Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagarde, ülkeleri ticaret ve döviz savaşlarına girmeye karşı uyararak bunun küresel büyümeye zarar vereceğini ve bu savaşın dışında kalan masumları da tehlikeye sokacağını söyledi.

IMF'DEN 'TİCARET VE KUR SAVAŞLARI' UYARISI

Endonezya’nın Bali adasındaki IMF ve Dünya Bankası'nın yıllık toplantısının açılışında konuşan IMF Başkanı Lagarde, ülkeleri ticari ihtilaf gerilimlerini azaltarak, küresel ticaret kuralların terk etme yerine onları tamir etme çağrısı yaptı. (EKONOMİ SERVİSİ)