Taciz iddialarını ABD medyası biliyormuşArtı Gerçek

Harvay Weinstein'ın Hollywood yıldızlarına tacizde bulunduğundan ABD medyasının haberdar olmasına rağmen yazmadığı iddia edildi.

HABER MERKEZİ- 30 yıl boyunca aralarında ünlü yıldızların da bulunduğu birçok kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen yapımcı Harvey Weinstein için ABD Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademis "iğrenç" olarak değerlendirdi.

Bu iddaların "akademinin ve temsil ettiği yaratıcı toplumun yüksek standartlarına aykırı" olduğunu duyuran, Oscar Komitesi cumartesi günü özel olarak toplanarak yapımcı Weistein hakkında bir karar alacak.

WEINSTEIN'NIN PARAYLA MEDYAYI SUSTURDUĞU İDDİA EDİLDİ

NTV 'de yer alan habere göre, Hollywood'un ünlü kadın aktrislerine cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Harvey Weinstein'ın ekonomik gücünü kullanarak ABD medyasını da susturduğu iddia edildi. Harvey Weinstein'in cinsel taciz iddialarıyla ilgili NBC televizyonu çalışanı gazeteci Ronan Farrow aylar süren bir araştırma yaptı.

Cinsel tacize uğrayan bazı ünlü isimleri kameraların önünde konuşmaya da ikna eden gazeteci Farrow, darbeyi ise çalıştığı kurumun yöneticilerinden aldı. NBC televizyonu yönetimi, Farrow'un hazırladığı haberi ağustos ayında yayınlamayı reddetti.

Harvey Weinstein'in cinsel tacizle ilgili iddialarını ilk kez Amerikan New York Times gazetesi haberleştirdi. New York Times'ın haberinden 5 gün sonra ise Ronan Farrow'un aylarca yaptığı araştırma ABD'nin saygın dergisi New Yorker'da yayımlandı.

FİLMLERİNE OSCAR'DAN 81 ÖDÜL

Oscar ile Weinstein arasındaki bağ da oldukça kuvvetli. Weinstein'in iki şirketi Miramax Studio ve Weinstein Company'nin hazırladığı filmler 81 Oscar aldı bunlardan 5'i en iyi film Oscar idi.

"Aşık Shakespeare" ise 1999'da yapımcıya bireysel olarak en iyi film Oscar'ını getirdi.

Weinstein'e bir darbe de bir diğer prestijli sinema ödülü olan BAFTA'yı dağıtan İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi'nden geldi. Kurumdan yapılan açıklamada son gelişmeler ışığında Weinstein'ın üyeliğinin askıya alındığı belirtildi.

İSTİSMARA UĞRAYAN ÜNLÜLER KONUŞUYOR

Weinstein'ın cinsel istismarına uğradığını söyleyen Hollywood yıldızları arasında Angelina Jolie ve Gwyneth Paltrow gibi çok ünlü isimler de var.

Son olarak İngiliz oyuncu ve model Cara Deleveigne de yapımcı Harvey Weinstein'in kendisini zorla öpmeye çalıştığını ve çok korktuğunu söyledi.

Şarkıcı Demi Levato ve Paris Hilton skandalda gerçekleri cesurca itiraf etmekten çekinmeyen kadınlara destek verdıklerini açıkladı.

SAVCI SES KAYDINA "YETERSİZ DELİL" DEMİŞ

New York'ta bir savcının iki yil önce gizli mikrofonla Harvay Weinstein'la buluşan genç bir kızın aldığı ses kaydını "yetersiz delil" olarak değerlendirerek takipsizlik kararı verdiği de belirtiliyor. Bu savcının Weinstein'in şirketleriyle bağlantılı kaynaklardan binlerce dolar bağış aldığı öne sürülüyor.AVRUPA'DA REHABİLİTASYON MERKEZİNE YATACAK

Cinsel taciz skandalı sonrası Weinstein Company'den ayrıldığını belirten yapımcı Harvey Weinstein'in şimdilerde Avrupa'da bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görmeye hazırlandığı öne sürülüyor. Harvey Weinstein'in 25 yıl hapis cezasıyla yargılanabileceği de iddia ediliyor.