Çocuk yıldız maruz kaldığı 'internet zorbalığı' yüzünden intihar ettiArtı Gerçek

Avustralya'da reklam yıldızı olan 14 yaşındaki bir çocuk maruz kaldığı 'internet zorbalığı' nedeniyle intihar ettiHABER MERKEZİ- Avustralya'nın şapka markası Akubra'nın reklam yüzü olan 14 yaşındaki 'Dolly' lakaplı Amy Everett internette uğradığı sataşma ve zorbalıklar nedeniyle intihar etti.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Amy'nin babası Tick Everett Facebook'tan yaptığı açıklamada "kızının 'bu dünyadaki kötülüklerden' kurtulmak istediğini ve yaşamına son verdiğini" söyledi. Everett,  kızının yaşadığı saldırıların niteliğine ilişkin ise ayrıntı vermedi.

Everett ailesinin basınla paylaşıldığı açıklamada da "Eğer bir şekilde söylediklerinin şaka olduğunu ya da taciz ve zorbalıkla başkalarından daha üstün olabildiklerini düşünen o insanlar bu yazıyı okuyorlarsa, lütfen cenaze törenimize gelsinler ve nasıl bir yıkım yarattıklarını görsünler" denildi. 

'SİBER ZORBALIK ARTIYOR'
Avustralya'da yapılan araştırmalara göre her 5 çocuktan biri zorbalığa maruz kalıyor. Avustralya'nın Ulusal Zorbalıkla Mücadele Merkezi (NCAB) geçtiğimiz on yılda ortalama zorbalık oranlarının düşüşe geçtiğini ancak siber zorbalığın keskin bir artışta olduğunu açıklamıştı.