Dağdan atlayıp uçağa bindiler



Artı Gerçek

İki maceraperest sporcu, İsviçre Alpleri'nin zirvesinden atlayıp uçan uçağa girerek nefes kesen bir gösteri yaptı.

Fransız iki wingsuit pararaşütçüsü, İsviçre’de Jungfrau Zirvesinden atlayış yaptıktan sonra dağın etrafında uçan Pilatus Porter tipi tek motorlu uçağın etrafında süzüldü. İki paraşütçü daha sonra uçağın kapısından içeriye girerek atlayışlarını paraşüt açmadan tamamladı.

Soul Flyers'olarak tanınan Fred Fugen ve Vince Reffet adındaki iki sporcu, Jungfrau dağının 4 bin 62 metre yükseklikteki zirvesine çıktılar. Wingsuit kıyafetini giyen paraşütçüler, dağdan aşağıya atlayrak süzülmeye başladılar. Serbest düşüşte 135 kilometre hıza ulaşan paraşütçülerin yanına Pilatus Porter tipi uçak yaklaştı. Bir süreliğine beraber uçtuktan sonra hareket halindeki uçağın açık kapısından içeri girmeyi başardılar.

İki paraşütçü, proje için yaklaşık 6 aydır çalışıyordu. 100’den fazla test uçuşu yapan paraşütçüler, sonunda zirveden atlayıp paraşütlerini açmadan uçağa geçme başarısını gösterdi. Daha önceki denemelerinde iki paraşütçü uçağın kapısına kadar gelmelerine rağmen havada buluşma gerçekleştirilememişti.

Red Bull sponsorluğunda yapılan uçuşun videosu yine Red Bull'un resmi YouTube sayfasından paylaşılmış.