Demirtaş: Bir mühürlük canları var, inanın yapabiliriz...Artı Gerçek

Erken seçim kararı sonrası Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş, 'Bu tipleri gözünüzde fazla da büyütmeyin. Bir mühürlük canları vardır. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım' dedi.


ARTI GERÇEK- HDP eski Eş Genel Başkanı Selahttin Demirtaş erken seçim tarihinin açıklanmasıyla birlikte bütün Türkiye'ye mevcut iktidarın seçim yenilgisine uğratılabileceği umudunu aşılayan bir dizi tweet attı. 

Bütün tweetlerin sonuna "İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım" diyen Damirtaş'ın HDP'nin cumhurbaşkanı adayı olup olamaycağı henüz belli değil. Ancak HDP'den bu konuyla ilgili karşı bir açıklama yapılmamış olması Demirtaş'ın aday olabileciği yönünde bir kanıya neden olmuş durumda.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulanan Demirtaş'ın tweetleri şöyle:

"Sokakta, okulda, otobüste tanımadığınız insanların yüzüne bakın. Sizden olmadığını düşünüyorsanız nefret mi ediyorsunuz? Ya da korkuyor musunuz onlardan? Bu işte bir tuhaflık yok mu?

Gelin el ele verelim, bu korkunç kutuplaşmayı ortadan kaldıralım. Önümüzdeki seçimleri demokrasinin ve kardeşliğin düğününe dönüştürelim. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.

Güçlü Türkiye, güçlü demokrasi ile olur. Bütün sorunlarımızı ülkenin birliği içinde, adaletle çözebilecek ferasetimiz de cesaretimiz de samimiyetimiz de var. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.

Yoksulluğa, işsizliğe, açlığa mecbur değiliz. Dünyanın en büyük hazinesinin üzerinde yaşıyoruz. Hep birlikte üretip adilce paylaşarak fukaralığımıza son verebiliriz. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.

Siyasetçilerin her söylediğine inanmayın. Benimkine de. 24 Haziran’a kadar, hayatınızda duyduğunuzdan daha fazla yalan duyacaksınız. Ve de hakaret ve de iftira, tehdit, vaat, kibir, kompleks…

Bu tipleri gözünüzde fazla da büyütmeyin. Bir mühürlük canları vardır. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.

Karamsarlığa, korkuya, yılgınlığa yer açmayın yüreğinizde. Hep beraber daha çok çalışıp umudu gerçeğe dönüştüreceğiz. Haziran daha güzel olacak bu yaz. İnanın olacak. Hadi yapalım!