‘Demirtaş birkaç güne tahliye edilecek'Artı Gerçek

'Hiç kuşkum yok birkaç gün içinde Sayın Demirtaş bence tahliye edilecek' diyen avukatı Mahsuni Karaman'dan yeni açıklama geldi.


HABER MERKEZİ - 4 Kasım 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın, serbest bırakılması için yapılan başvurunun ardından konuşan avukatı Mahsuni Karaman, "Hiç kuşkum yok birkaç gün içinde Sayın Demirtaş bence tahliye edilecek" dedi. Karaman daha sonra yaptığı açıklamada ise "Demirtaş tahliye edilecek yargısı bir bilginin paylaşımı değil, beklentimizin vurgusudur" dedi.

K24'e konuşan avukat Mahsuni Karaman, Demirtaş’la ilgili olarak yaptıkları başvuruya ilişkin "Sayın Demirtaş’ın şu ana kadar bırakılmaması zaten başlı başına bir ayıp. Hukuki bir ayıptır. Özellikle cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra ve adaylığı resmi olarak açıklandıktan sonra tutulması hukuki bir kabul edilemez. Hiç kuşkum yok birkaç gün içinde Sayın Demirtaş bence tahliye edilecek" dedi.

Karaman, daha sonra Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Demirtaş tahliye edilecek yargısı bir bilginin paylaşımı değildir. Bugün yaptığımız tahliye talebimizin sonucuna ilişkin beklentimizin vurgusudur. Umut ediyoruz ki olacak da. Hukukun da, siyasetin de gereği budur."