Dövülen lezbiyen kıza annesi sahip çıktıArtı Gerçek

'Ondan utanmıyorum, medeni cesaretinden dolayı gurur duyuyorum.'

HABER MERKEZİ- Konya'da üniversite birinci sınıfa giden Aynur O., kız arkadaşı Emine G.’nin ailesinden öldüresiye dayak yedi. Olayın ardından iki genç kız polise şikayette bulundu. Aynur O.'nun kaldığı yurt, 'trans birey kız yurdunda kalamaz' dedi. Genç kıza en büyük destek ise annesinden geldi.

Posta'daki habere göre Aynur O'nun annesi Nevin O. ise çocuğunu yalnız bırakmadı. 14 yaşından beri Aynur’un kendini böyle hissettiğini ve cinsiyet değiştirmek için 5 yıldır psikolojik olarak destek aldığını söyleyen Nevin O. sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Olayın duyulmasının ardından bazı kişilerin kendileriyle iletişimi kestiklerini söyleyen Nevin O. “Her ne olursa olsun çocuğumun arkasındayım. İster kız ister erkek. Ben ondan utanmıyorum. Bilakis onun bu medeni cesaretinden dolayı gurur duyuyorum. Sonuna kadar onun arkasındayım. Kanuni yollardan hakkımızı savunacağız, kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Adaletimize güveniyorum” dedi.

YURT MÜDÜRÜ: TRANS BİREY KALAMAZ

Babasını 8 yıl önce kaybeden, kardeşi ve annesinin ise her zaman yanında olduğunu söyleyen Aynur O.’nun korkusu ise yurttan atılma ihtimali. Aynur kaldığı yurt müdürünün kendisini arayarak, “Trans birey kız yurdunda kalamaz, o kızların ailelerine açıklama yapamam. Disiplin kurulu toplanacak” dediğini söyledi. Aynur O., “Benden sosyal medyamı temizlememi istediler. Ben de öldüresiye dayak yediğimi ve bunun üstünün kapatılmaması gerektiğini söyledim. Ben kötü bir şey yapmadım. Yurttan da atılabilirim” dedi.

'AYNUR'A ZARAR VERDİKLERİ İÇİN ŞİKAYETİNİ ÇEKMEYECEĞİM'

Aynur O. ile darp edilen kız arkadaşı Emine G. ise ailesinin olayı öğrenince kendileriyle hiç konuşmadıklarını söylerken yaşadıklarını şöyle  anlattı:

“Olaydan sonra defalarca aradılar. Küçük kardeşim 17 yaşında. Onu kullanarak bana hakaret ve tehdit yağdırıyorlar. Babam ifadesinde Aynur ve benim kavga ettiğimi, haplı ve alkollü olduğumuzu söylemiş. ‘Şeref ve onurum var, ben bunu nasıl kaldırayım’ demiş. Benim ona iftira attığımı iddia ediyor. Sadece beni dövselerdi şikayetçi olmazdım ama Aynur’a zarar verdikleri için ben de şikayetimi geri çekmeyeceğim.”

'YALNIZ BIRAKMAM'

Anne Nevin O. “Aynur 14 yaşındaki beri kendini kız gibi hissetmiyor. Psikolojik destek alıyor. Yavrumu yalnız bırakmam. Hep yanındayım” dedi. Nevin O.'nun paylaşımı şöyle: