Düğün hediyesi yerine bağış yapılmasını istedilerArtı Gerçek

Prens Harry ve nişanlısı Markle düğünlerine katılacak olan konuklardan kendi seçtikleri yardım kuruluşlarına bağışta bulunmalarını istedi.


ARTI GERÇEK- ABD'deki ünlü televizyon dizisi 'Suits'teki rolü ile tanınan oyuncu 36 yaşındaki Meghan Markle ile 18 Mayıs’ta evlenecek olan Prens Harry ve müstakbel eşi düğüne katılacak konuklardan kendilerine düğün hediyesi vermeleri yerine kendi seçtikleri yardım kuruluşlarına bağış bulunmalarını istedi. 

Time’da yer alan haberde Kensington Palace’dan yapılan açıklamaya dayandırdığı haberinde Markle ve Harry'nin konuklardan kendi seçtikleri yardım kuruluşlarına düğün hediyesi olarak bağışta bulunmalarını istediğini açıkladı. 

Çiftin seçtiği yedi yardım kuruluşu ile herhangi bir bağlantılarının olmadığı belirtilen resmi açıklamada, bu yardım kuruluşlarının seçilmesi kuruluşların çiftin ilgi alanına giren faaliyetlerde bulunmalarından kaynaklandığı belirtildi. Seçilen yardım kuruluşlarının spor, sosyal değişim, kadınların güçlendirilmesi, evsizler, askeri güçler ve HIV konularında faaliyetlerde bulundukları belirtildi. 

İngiltere’de tahtın beşinci sıradaki varisi Prens Harry ve ABD’li oyuncu nişanlısı Meghan Markle 18 Mayıs’ta yapılacak düğünü merakla bekleniyor. İnsani yardım projelerine verdiği destekle bilinen Markle, İngiliz kraliyet ailesine giren ilk Hollywood yıldızı olacak.