Dünya Kupası maçını izleyen Belçika yönetimi Trump'ı karşılamadıArtı Gerçek

Belçika Fransa'ya 1-0 yenilerek Dünya Kupası'ndan elenmişti.Belçika Kralı Philippe, Başbakan Charles Michel ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders, NATO Zirvesi için Brüksel'e giden ABD Başkanı Donald Trump'ı Fransa ile oynanan Dünya Kupası maçı nedeniyle karşılamadı.

Belçikalı Le Soir gazetesinin haberine göre, Trump'ı Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürü François Gusten, ABD'nin yeni Belçika Büyükelçisi Ronald Gidwitz, ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchinson karşıladı.

İLGİLİ HABER: TRUMP: ALMANYA RUSYA TARAFINDAN KONTROL EDİLİYOR

Le Soir, Başbakan Charles Michel'in Fransa ile oynanan yarı final maçını izlemek için Belçikalı futbolcu Eden Hazard'ın yaşadığı Braine-le-Comte'ye gittiğini, Kral Philippe ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders'in maçı St. Petersburg'da tribünden takip ettiğini yazdı.

Başbakan Michel daha önce yaptığı açıklamada Trump'ın gönderdiği ve savunma harcamalarını artırma çağrısı yapılan mektuptan çok etkilenmediğini söylemişti.

Belçika Fransa'ya 1-0 yenilerek Dünya Kupası'ndan elenmişti. (DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Belçika Kraliçesi Mathilde, Belçika Kralı Philippe, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders