Dünya Kupası Robbie Williams'la perde açıyor



Artı Gerçek

Ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasındaki açılış maçı yarın saat 18.00'de başlayacak. Maç öncesi bir de seremoni var.


2018 FIFA Dünya Kupası'nın açılış maçında ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan yarın karşı karşıya gelecek.

Moskova'daki Luzhniki Stadı'nda oynanacak A Grubu karşılaşması saat 18.00'de başlayacak.

Açılış maçını Arjantinli hakem Nestor Pitana yönetecek. Eurosport'taki habere göre, Pitana'nın yardımcılıklarını Juan Pablo Bellati ve Hernan Maidana yapacak. Brezilyalı hakem Sandro Ricci ise 4. hakem olarak görev alacak.

Nestor Pitana, 1970 ve 1978'de iki Dünya Kupası'nda yer alan Norberto Coerezza'dan sonra bu şampiyonada iki kez görev alacak ikinci Arjantinli hakem olacak. İlk uluslararası maçını 2010'da yöneten Pitana, 2014 Dünya Kupası çeyrek finalinde Fransa-Almanya karşılaşmasında da düdük çalmıştı.

A Grubu'nun diğer maçında ise Mısır ile Uruguay, 15 Haziran Cuma günü Ekaterinburg'daki Ekaterinburg Arena'da karşılaşacak.

AÇILIŞ SAHNESİ ROBBIE WILLIAMS'IN

FIFA'dan yapılan açıklamaya Rusya ile Suudi Arabistan arasında 18.00'de oynanacak karşılaşmayla başlayacak turnuva öncesi gerçekleştirilecek açılış seremonisinde, dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams performansını sergileyecek.

Karşılaşmadan yarım saat önce başlayacak seremonide, Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo ile Rusya'nın genç sopranolarından Aida Garifullina da yer alacak.

Futbola olan sevgisiyle bilinen Robbie Williams, İngiltere'de 2. Lig'de mücadele eden Port Vale taraftarı.

Robbie Williams, sık sık futbolla ilgili organizasyonlarda yer almasıyla da tanınıyor. 

DÜNYA KUPASI FİKSTÜRÜ VE MAÇLARI YAYINLAYACAK KANALLAR

Dünya Kupası'nda grup aşamalarındaki maç fikstürü ve yayınlanacağı televizyon kanalları şöyle:

14 Haziran Perşembe
A Grubu
18:00 Rusya – Suudi Arabistan: TRT1, TRT4K

15 Haziran Cuma
A Grubu
15:00 Mısır – Uruguay: TRT1, TRT4K

B Grubu
18:00 Fas – İran: TRT1, TRT4K

B Grubu
21:00 Portekiz – İspanya: TRT1, TRT4K

16 Haziran Cumartesi

C Grubu

13:00 Fransa – Avustralya: TRT1, TRT4K

D Grubu
16:00 Arjantin – İzlanda: TRT1, TRT4K

C Grubu
19:00 Peru – Danimarka: TRT1, TRT4K

D Grubu
22:00 Hırvatistan – Nijerya: TRT1, TRT4K

17 Haziran Pazar
E Grubu
15:00 Kosta Rika – Sırbistan: TRT1, TRT4K

F Grubu
18:00 Almanya – Meksika: TRT1, TRT4K

E Grubu
21:00 Brezilya – İsviçre: TRT1, TRT4K

18 Haziran Pazartesi
F Grubu

15:00 İsveç – Güney Kore: TRT1, TRT4K

G Grubu
18:00 Belçika – Panama: TRT1, TRT4K

G Grubu
21:00 Tunus – İngiltere: TRT1, TRT4K

19 Haziran Salı
H Grubu
15:00 Kolombiya – Japonya: TRT1, TRT4K

H Grubu
18:00 Polonya – Senegal: TRT1, TRT4K

A Grubu
21:00 Rusya – Mısır: TRT1, TRT4K

20 Haziran Çarşamba
B Grubu
15:00 Portekiz – Fas: TRT1, TRT4K

A Grubu
18:00 Uruguay – Suudi Arabistan: TRT1, TRT4K

B Grubu
21:00 İran – İspanya: TRT1, TRT4K

21 Haziran Perşembe

C Grubu
15: 00 Danimarka – Avustralya: TRT1, TRT4K

C Grubu
18:00 Fransa – Peru: TRT1, TRT4K

D Grubu
21:00 Arjantin – Hırvatistan :TRT1, TRT4K

22 Haziran Cuma
E Grubu
15:00 Brezilya – Kosta Rika TRT1, TRT4K

D Grubu
18: 00 Nijerya – İzlanda TRT1, TRT4K

E Grubu
21:00 Sırbistan – İsviçre: TRT1, TRT4K

23 Haziran Cumartesi
G Grubu
15:00 Belçika – Tunus: TRT1, TRT4K

F Grubu
18:00 Güney Kore – Meksika: TRT1, TRT4K

F Grubu
21:00 Almanya – İsveç: TRT1, TRT4K

24 Haziran Pazar
G Grubu
15:00 İngiltere – Panama: TRT1, TRT4K

H Grubu
18:00 Japonya – Senegal: TRT1, TRT4K

H Grubu
21:00 Polonya – Kolombiya: TRT1, TRT4K

25 Haziran Pazartesi
A Grubu
17:00 Suudi Arabistan – Mısır: TRTSPOR

A Grubu
17:00 Uruguay – Rusya: TRT1, TRT4K

B Grubu
21:00 İran – Portekiz: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)

B Grubu
21:00 İspanya – Fas: TRT1 ve TRT4K

26 Haziran Salı
C Grubu
17:00 Avustralya – Peru: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)

C Grubu
17:00 Danimarka – Fransa: TRT1, TRT4K

D Grubu
21:00 Nijerya – Arjantin: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)

D Grubu
21:00 İzlanda – Hırvatistan: TRT1, TRT4K

27 Haziran Çarşamba

F Grubu

17:00 Güney Kore – Almanya: TRT1, TRT4K

F Grubu
17:00 Meksika – İsveç: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)

E Grubu
21:00: İsviçre – Kosta Rika: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)

E Grubu
21:00 Sırbistan – Brezilya: TRT1, TRT4K

28 Haziran Perşembe
H Grubu
17:00 Senegal – Kolombiya: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)

H Grubu
17:00 Japonya – Polonya: TRT1, TRT4K

G Grubu
21:00 İngiltere – Belçika: TRT1, TRT4K

G Grubu
21:00 Panama – Tunus: TRTSPOR, TRT4K (Banttan)