Emre Belözoğlu’na fırça uzatan Siamang: Gençler sakin olalım, tuttuğum bir tuvalet fırçası değilArtı Gerçek

'3 saat beklemelerinin benimle alakası yok! Tuttuğum bir tuvalet fırçası değil, temiz bir bulaşık fırçası. Bu mizahtır, ona hakaret etmedim, fırçayla yaklaşmamı yasaklayan bir kanun yok.'


İzlanda’ya gieden Türkiye futbol Milli Takımının havaalanında uzun süre bekletilmesi ve takım kaptanı Emre Belözoğlu’na röportaj sırasında bir kişinin fırça uzatılması tartışma yaratırken, fırça uzatan kişinin olayın nasıl yaşandığını Facebook hesabından anlattı.

Belçikalı olan 26 yaşındaki Corentin Siamang, Facebook’tan yaptığı açıklamada "Bu mizahtır, ona hakaret etmedim, bir insana bulaşık fırçası ile yaklaşmamı yasaklayan bir kanun da yok" dedi.

Siamang, İzlanda'dan Belçika'ya dönmek için uçağını beklediği sırada Milli Takım kafilesinin geleceğini öğrendiğini ve böyle bir şey yapmaya karar verdiğini ifade etti. Olayın ayrıntılarını anlatan Siamang, bunun tamamen mizah amaçlı bir davranış olduğunu ve hakaret etme niyetinin bulunmadığını belirterek, “üç saat beklemelerinin benimle alakası yok” dedi.

'BİRDEN AKLIMA FIRÇA İLE GAZETECİ TAKLİDİ YAPMAK GELDİ'

Corentin Siamang'ın Facebook paylaşımı şöyle:

"Arkadaşlar İzlanda'da başıma çılgın bir şey geldi. Belçika uçağını beklerken, Türkiye Milli Takımının havaalanına geleceğini tesadüfen duydum. Aniden çantamdaki bulaşık fırçasıyla gazeteci taklidi yapmak aklıma geldi.

Milli takım kaptanı ile röportaj yapmak için güvenlik tarafından fark edilmemeyi başardım. Gazeteciler ise ne yazık ki beni kaptanlarına tuvalet fırçası ile soru sorduğumu düşündü. Skandal bir anda bütün Türk kanallarında ve Türk medyasındaydı! Hatta olay daha ileri gitti ve Dışişleri Bakanı tweet bile attı.

Bu çılgınlık sona ermedi ve taraftarlar 'kaptanlarına tuvalet fırçası uzatmamı' kabul edilemez ve utanç verici buldu ve sosyal medyada beni aramaya koyuldu. Şansıma bir milyon takipçili bir sayfa bir İzlandalıyı günah keçisi olarak belirledi. Adamcağızın hesabına binlerce nefret mesajı gönderildi. Ayrıca üç saat beklemelerinin benimle bir alakası yok! Yani gençler sakin olalım, tuttuğum bir tuvalet fırçası değil, (temiz) bir bulaşık fırçası, bu mizahtır, ona hakaret etmedim, bir insana bulaşık fırçası ile yaklaşmamı yasaklayan bir kanun da yok, ona basitçe 'Fransa karşısındaki büyük maçtan sonra nasıl hissediyorsunuz' diye sordum. Son olarak bulaşık fırçası mikrofon olarak kullanılmak için tuvalet fırçasından daha uygun!”

TBMM BAŞKANI'NDAN MEKTUP

Öte yandan TBMM Başkanı Mustafa Şentop da İzlandalı mevkidaşı Steingrimur J. Sigfusson'a resmi bir mektup yazarak "Türk halkı ve şahsım adına böylesi müessif bir olayın yaşanmasından dolayı bir kez daha derin üzüntülerimi iletir, dostane ilişkilerin yaralanmaması adına gereğini yapacağınızı ümid ederim" mesajını iletti.

'ÇANTALARINDA ÇOK SAYIDA ELEKTRONİK EŞYA VE SIVI VARDI!

İzlanda’daki havaalanı servis sağlayıcısı Isavia da resmi bir açıklama yaparak A Milli Takımı kafilesinin çantalarında çok sayıda elektronik cihaz ve sıvı olması nedeniyle güvenlik kontrollerinin uzun sürdüğünü bildirdi. (Kaynak: NTV Spor)