Erdoğan, 'aralıkta açılacak' demişti, işçiler iş bıraktıArtı Gerçek

CCN Holding’in ihalesini aldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde işçiler iş bıraktı.CCN Holding’in ihalesini aldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde işçiler 2.5 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle dün itibariyle iş bırakma eylemine başladı.

2018 yılı itibariyle faz faz açılması planlanan Ankara Şehir Hastanesi Bilkent’in finansmanı için, yerli ve yabancı 8 bankadan 890 milyon euroluk proje finansman kredisi sağlayan CCN Holding işçilere 2.5 aydır maaşlarını ödemiyor. 150’ye yakın işçi 9 aydır bünyesinde çalıştıkları CCN Holding’in ihalesini aldığı Bilkent Şehir Hastanesi’nde maaşlarını alamadıklarından dolayı iş bırakma eylemi başlattı.

Genç Gazete'den Esra Tokat'ın haberine göre; 2.5 aydan beri neredeyse her gün maaşları için taşeron firma ile görüşmeye çalıştıklarını ama sürekli ödeme gününün ertelendiğini belirten işçiler, ”Salı gidiyoruz, çarşamba gelin; çarşamba gidiyoruz perşembe gelin diye diye bizi oyaladılar ve neredeyse 3 aydır paramızı vermediler” diye konuştu.

İşçiler en son Kurban Bayramı'nda sadece 3 günlük yevmiye aldıklarını belirterek, ”Kurban Bayramı'ndan beri paramız yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bilkent’teki şehir hastanemizi de aralık ayı itibarıyla da açacağız. Böylece Ankara da şehir hastanesine kavuşmuş olacak" dedi. (EKONOMİ SERVİSİ)