Erdoğan'la görüşen Arınç: AK Parti'yi destekliyorumArtı Gerçek

Bülent Arınç, 'Her konuda düşüncelerimi ilettim ama açıklama yapma yetkisini kendimde görmüyorum. Kendisine başarılar diledim. Aktif siyasete dönmem söz konusu değil' dedi.


POLİTİKA - AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parti Genel Merkezi'nde Eski TBMM Başkanı ve AKP milletvekili Bülent Arınç'la bir araya geldi. 

Görüşmeden sonra soruları cevaplayan Arınç "Verimli bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz bundan sonra da sürecek. Her konuda görüştük ama açıklama yapma yetkisini kendimde görmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi gerekli görürse konuşabilir, bize izin verirse biz de açıklama yaparız Ama açıklama yapmam söz konusu değil. Aktif siyaseti bıraktım. Terar milletvekilliğine dönecek değilim. Bana böyle bir teklif de gelmedi. Kendilerine başarılar diledim. Ben Ak Partiliyim, partimden memnunum. Ak Parti'den başka bir partiye başıma çevirmem.  Ak Parti'ye zazar verecek hiçbir işe gidmem" diye konuştu. 

Erdoğan’ın, Arınç’tan sonra eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de bir görüşme gerçekleştireceği belirtiliyor. Görüşmenin ana gündem maddesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Erdoğan'ın karşısında muhalefetin adayı olacağı iddiası. Davutoğlu dün akşam Abdullah Gül ile bir araya gelmişti. 

Arınç saat 18.30'da AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Arınç kapıda gazetecilerin sorusuna, "Davet üzerine geliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşeceğim" cevabını verdi.