Erdoğan: Bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınızArtı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçili öğrencilerin ardından şimdi de finans sektörü temsilcilerini, Türkiye'de yaşama hakkı vermemekle tehdit etti.


ARTI GERÇEK - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bu günkü İstanbul kongre turunun son ayağı Üsküdar oldu. Maltepe'nin ardından Üsküdar ilçe kongresinde konuşan Erdoğan, kongre başlamadan önce iki ayrı konuşma daha gerçekleştirdi.

İlk olarak Beykoz'lulara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz'un imarına ilişkin vaadlerde bulunurken Beykozlulardan evlerini mütahitlere vermemelerini istedi:

'EVLERİNİZİ MÜTAHİTLERE VERMEYİN'

"Erdoğan, "Sizlere tapular dağıttık. Her şeyi hukuk içinde halledeceğiz değil mi? Mahkemenin aleyhte karar verdiğini bizim düzeltmemiz mümkün mü? Belediyeden yazı gelmez, yargıdan gelir. Vermeyin müteahhitlere, İBB Başkanı'na talimatı veriyorum. Kiptaş eliyle bunu yapalım. Bir kısım müteahhitlere verince her türlü numarayı yaparlar. Bu dağıtılan tapularla ilgili talimatı veriyorum, belediye, İBB, Kiptaş eliyle bunu yapacağız" dedi.

Üçüncü köprü ve adı hakkında yapılan eleştirilere de yanıt verren Erdoğan, "'Ne yaptınız ki' dedi. 'Neden adını Yavuz Sultan Selim koydunuz, kendi adınızı verseydiniz' dedi. Bu soruyu soran mezhepçi yaklaşımla sordu. Ama biz hiçbir zaman mezhepçi olmadık. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Niye yapıyoruz; at denize halik bilmezse malik bilir."

İkinci konuşmasını Üsküdar ilçe kongresinin yapılacağı salonun dışında gerçekleştirdi. Erdoğan'ın bu konuşması gün içinda yaptığı konuşmaların en serti oldu.

'PİYASALAR BUNDAN DOLAYI ALT ÜST OLUYORSA HAYIRLI OLSUN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizin önlenemez yükselişi ve faiz oranları üzerinden finans sektörünü "Bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız" sözleriyle açıkca tehdit etti:

"Eyy finans sektörünün içerisinde olanlar bizi kur, şu, bu bunlarla tehdit etmeye kalkmayın. Bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız. Bak bu kadar açık söylüyorum. Çünkü bize kur savaşı, finans sektörüyle böyle bir müdahale bu memlekete ihanettir. Şimdi tabi gazeteler yazar piyasalar alt üst oldu. Kusura bakmayın eğer bundan dolayı piyasa alt üst oluyorsa hayırlı olsun. Biz kararlı bir şekilde yürüyeceğiz. Eğer finans sektörü bu vatana ihanet etmezse bu vatanda onlar da görevini yaparsa başımız üstünde yerleri var. Her türlü desteği veririz. Onun için de bu faiz denilen belayı düşürmeleri lazım."