Erdoğan’dan sonra Mahir Ünal da anketlere güvenmediğini söylediArtı Gerçek

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal, anket şirketlerinin kullandığı yöntemlerin artık sahayı yansıtmadığını savundu.


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, anket şirketlerinin kullandığı yöntemlerin artık sahayı yansıtmadığını öne sürerek, yeni yöntemlerin bulunması gerektiğini belirtti.

Ünal, Ege Üniversitesi'nde düzenlenen “Siyasal İletişim” konulu panelde “Siyasal İletişim” konulu bir konuşma yaptı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, AKP’nin temel ilkesinin hiçbir manipülatif, tasarlanmış, kurgusal, gerçekliği olmayan paylaşımın yanında durmamak olduğunu iddia eden Ünal, “Olmayan bir şeyden asla bahsetmeyiz. Var olan, gerçekliği olan, bizim tarafımızdan yaşanmış, kendi hayatımızda bir inanç biçimi haline dönüştürdüğümüz şeyleri paylaşırız.” dedi.
 
‘ANKET ŞİRKETLERİNİN YÖNTEMLERİ SAHAYI YANSITMIYOR’

Anket şirketlerine de değinen ve siyasi partilerin artık bu şirketlere güvenmediğini öne süren Ünal, şunları kaydetti: “Neden. Çünkü değişim o kadar hızlandı ki sahayı anlamak için anket şirketlerinin kullandığı yöntem ve metotlar artık sahayı yansıtmıyor. Bu ne demek. Sahayı anlamak için yeni yöntem ve metot kullanmak gerek. 55 milyon sosyal medya kullanıcısının dijital platformlardaki eğilimleri ve davranışlarını gözlemleyebileceğimiz yeni araçlara ihtiyacımız var. Değişimi doğru okumaya başladığınızda siz doğal olarak yeni metot keşfetmeye başlarsınız. Geçmişte kullanılan yöntemler vardı, bugün kullandığımız yöntemler var ama yarın daha yeni yöntemlere ihtiyaç duyacağız.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz haftalarda bir televizyon kanalının canlı yayınında yaptığı konuşmada artık anketlere güvenmediğini söylemişti.