'Erdoğan'dan şikayetçi olduktan sonra hayatım değişti'Artı Gerçek

Gezi direnişi sırasında ayağından yaralanan Aydın Aydoğan, Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra cezaevinde yaşıyormuş gibi hayatına müdahale edildiğini söyledi.

EMRE ÜNSALLI


GÜNCEL - Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle ayağından vurularak sakatlanan Aydın Aydoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra işten çıkarıldı.

Erdoğan hakkındaki suç duyurusunun ardından kimsenin iş vermediğini ifade eden Aydoğan şimdi de MS hastalığıyla mücadele etmeye çalışıyor.

'ERDOĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUKTAN SONRA HAYATIM DEĞİŞTİ'

Artı Gerçek'e konuşan Aydın Aydoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra hayatının tamamen değiştiğini, polis tarafından defalarca tehdit edildiğini dile getirdi:

"Sosyal medyadan ve diğer yerlerden de tehdit ediliyorum şu anda. Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra beni iki gün gözaltına aldılar. Terörle Mücadele Bürosu’na götürdüler. Orada iki gün işkenceye maruz kaldım. Yapılan işkenceden sonra 15 gün rapor aldım. O polisler hakkında da suç duyurusunda bulundum. Bana söylenen şuydu: Sen kimsin koskoca Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusunda bulunuyorsun. Ben de ‘bu benim sosyal, genel hakkımdır' dedim. Sayın Cumhurbaşkanı sürekli televizyonlarda, gazetelerde, sosyal medyada her gün çıkıp bizlere hakaret ediyor. Ben de bu hakkımı kullanarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum dedim.”

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ İŞTEN ÇIKARDI

İş başvurusunda bulunduğu yerlerde sürekli karşısına Erdoğan hakkındaki suç duyurusunun çıktığını söyleyen Aydoğan, Beşliktaş Belediyesi'ndeki işinden çıkarıldıktan sonra açtığı işe dönüş davasının da sonucunu bekliyor.

"İstanbul Beşiktaş Belediyesi’nden işten çıkarıldıktan sonra İstanbul 11. İş Mahkemesi’nde işe iade davası açtığını ancak hala davanın sonuçlanmadığını belirten Aydoğan, “Çok uzun bir süreç. İki üç yıl sürüyor. İşverenden yana bu işe iade mahkemeleri. Eskiden İş Mahkemesi’nden sonra Yargıtay’a gidiliyordu. Şimdi araya İstinaf Mahkemelerini koydular. İki yıl da orada bekletiyorlar. Bir işçinin mahkemesi dört yıl sürüyor. Kazanacağımıza eminim ama süreç çok uzun.”

'Gezi direnişi dosyası'nı Anayasa Mahkemesi’ne göndermeye çalıştığını belirten Aydoğan, “782 sayfalık bir dosya. Onunla uğraşıyorum. Bu yakınlarda onu Anayasa Mahkemesi’ne göndereceğiz. Çünkü beş yıllık süre doldu. Beş yıllık süre dolduktan sonra etkin soruşturma yapılmadığı için davayı Anayasa Mahkemesi’ne gönderme hakkımız var. Sayın Erdoğan hakkında yapmış olduğum suç duyurusundan sonra o dosya da şu anda Anayasa Mahkemesi’nde. Komisyonlar önünde incelemede” diyor.

'CEZAEVİNDE YAŞIYORMUŞUM GİBİ HAYATIMA MÜDAHALE EDİLİYOR'

Hergün tehdit edidiğini belirten Aydoğan, dışarıda da olsa kendisini cezaevine gibi hissettiğini söylüyor:

"Şu anda işsizim. Bu ülkede ailem ile yaşamak zorunda ve zorunlukları olan bir aile babasıyım. Bazı siyasi yetkililer ile görüştüm, sorunun en kısa sürede halledileceğini söylediler. Ülkede sanki gizli bir el açık cezaevinde yaşıyormuşum gibi hayatıma müdahale ediyor. Korkmuyorum, lakin ailem için endişeliyim. Her gün sosyal medyada tehdit ediliyorum. Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği attığım bir twit için işlem başlattı. 'Terör örgütünü övmek ve terör propagandası yapmak'tan hergün tehdit ediliyorum. Şikayet ediyorum hiç bir gelişme olmuyor."

(ARTI GERÇEK)