Erdoğan'ın eski metin yazarından AKP eleştirisiArtı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AKP Ankara eski Milletvekili Aydın Ünal, AKP'nin önündeki en büyük sorunu, 'Pelikan adı verilen paralel örgüt' olarak tarif etti.AKP'nin İstanbul'daki seçim sonuçlarına itirazları devam ederken, parti yönetimine parti içinden de eleştiriler yükseliyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve parti yönetimine yönelik eleştirilere eski metin yazarı ve AKP Ankara eski Milletvekili Aydın Ünal'ın eleştrileri de eklendi.

 

 

Twitter hesabından yaptığı yaptığı açıklamalarda AKP'nin önündeki en büyük sorunun 'Pelikan yapılanması' olduğunu dile getiren Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, "AK Parti'nin önündeki en büyük sorun, Pelikan adı verilen paralel örgüttür. AK Parti kendisini hızla aşağı çeken bu yapıdan acilen kurtulmalıdır" dedi.

 

 

Her geçen gün artan işsizliğin nedenlerini 'herkesin bildiği sır' olarak nitelendiren Ünal, sorunun 'FETÖ'nün üzerine atılmakla çözülemeyeceği uyarısında bulundu:

"Örneğin; işsizlik 14,7’ye çıkmış. Bu sorunun nedenlerinin konuşulması herkesin bildiği sır iken, malum güruh eliyle engelleniyor. “Tüik’te FETÖ var” ya da “bize saldırıyorlar” deyince sorun çözülmüyor, çözüm yoluna girmiyor; tersine daha da büyüyor." (HABER MERKEZİ)