Erdoğan istedi, Çağlayan geri döndüArtı Gerçek

Erdoğan'ın bozkurt işareti yaptığı Mersin il kongresinde büyük kongre delegesi listesinde ikinci sıradaydı, protokolde ise ön sırada.

HABER MERKEZİ- Kapatılan 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyasında adı geçen, son olarak da ABD'de süren Zarrab davasında adı 'rüşvet'le birlikte anılan Zafer Çağlayan, AKP'ye 'büyük kongre delegesi' olarak döndü.

Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, "Zafer Çağlayan geri döndü" başlıklı yazısında 17-25 Aralık sürecinde yaşananları anlattı. O dönemde adı gündeme gelen dört bakandan biri olan Çağlayan'ın 700 milyarlık (bugünkü kurla 464 bin Euro/2 milyon 171 bin TL) kol saatiyle unutulmadığını söyleyen Çolak, ABD'de görülen Zarrab ve Halkbank davasında da Çağayan'ın adının sıkça geçtiğini anımsattı. 

"Zarrab, Çağlayan'a 40-50 milyon Euro kadar rüşvet verdiğini söyledi. AKP'den herhangi bir açıklama gelmedi" diyen Çolak, 'Erdoğan'dan Çağlayan'a davet' ara başlığı ile şu bilgileri paylaştı:

"Geçtiğimiz hafta sonu ulusal basının gözünden çok önemli bir olay kaçtı.

Zafer Çağlayan, 'Büyük kongre delegesi' olarak AKP'ye resmen geri döndü, hem de Erdoğan'ın onayıyla!

AKP Mersin 6. Olağan kongresinde seçimlere tek aday olarak giren Cesim Ercik il başkanı seçildi. Büyük kongre için 19 kişilik asil delege listesinin ilk sırasında İl Başkanı Ercik, ikinci sırasında Zafer Çağlayan, üçüncü sırasında ise Kürşad Tüzmen var!

Çağlayan'ın yanı sıra eski bakanlardan Tüzmen de yeniden AKP'deydi. Protokolde de en ön sıraya oturtuldular. Hemen yanlarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kabinenin önemli isimleri oturuyordu.

Erdoğan'ın Bozkurt yaptığı yer de AKP kongresinin yapıldığı spor salonunun önüydü. Yani biz bozkurta bakıp, tartışırken içeride böylesine önemli bir gelişme yaşanıyordu."

Çolak, konuyla ilgili yerel bir haber sitesinde yazarlık yapan AKP'li Emine Hocaoğlu'nun da bir yazısında söz konusu olayı şöyle anlattığını söyledi:

"Sevinçli haber geldi; Bakanımız M. Zafer Çağlayan, Sn Cumhurbaşkanımızın daveti üzere uçağı ile (zat-ı alileriyle birlikte) Mersinimize Kongremize geliyor Değerli 'Dava Arkadaşlarım' Dünya ve ABD'nin maşası  fetö ve Siyonist  işbirlikçilerinin kurdukları bütün kumpaslara rağmen her zaman" Reisin yanında dimdik ayakta duruşu ile gurur duyduğumuz Sevenlerinin gönlünde hiç bir zaman eskimeyen, Ekonomi bakanımız Sn.ZAFER ÇAĞLAYAN'I  2. memleketi Mersin'de sevenleri ve seçmenleri hasretle ve özlemle ,Cumhurbaşkanı'mız ve genel başkanımız Sn.RECEP TAYYİP ERDOĞAN'nın katılacağı Mersin Ak Parti 6.Olağan İl Kongresinde REİSİN eşliğinde Sn ÇAĞLAYAN'nı da büyük bir arzu ve heyacan ile beklemekteler inşallah tek temmennimiz REİSİN bu sevdalılarının  yüreğine bir serpmesidir... Herne olursa olsun dava bizim yol bizimdir inancı ile çıkmış olduğumuz bu yola REİSE ve onun dava arkadaşı, Sn.Bakanımız ZAFER ÇAĞLAYAN'A olan sevdamızdan asla vazgeçmedik."

YA DİĞER BAKANLAR?

Hocaoğlu'nun söylemlerini AKP nezdinde teyit etmek için parti teşkilatlarında konuyu araştırdığunu vurulayan Çolak, "Tepkinin aksine bu yönde bir beklenti olduğu bilgisine ulaştım. Bakalım ilerleyen günlerde görevden alınan diğer bakanlar için de farklı gelişmeler yaşanacak mı?" diye sordu.