Erdoğan: Kabine değişikliği yapmak gibi bir adetim yokArtı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine değişikliği iddialarını 'Kabine değişikliği birileri istedi diye yaparsak istikrar kalmaz' ifadeleriyle doğrulamadı.Meclis Şeref Salonu'nda düzenlenen resepsiyona katılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili soruya "Birileri istedi diye yaparsak istikrar kalmaz" yanıtı verdi.

Kabine değişikliğine gitmek gibi bir adetiolmadığını söyleyen Erdoğan,  "Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok" dedi.

‘NİHAİ KARARI BEKLEYECEĞİZ’

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimiyle ilgili kararını değerlendiren Erdoğan, “Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8’i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)