Erdoğan: Baktılar kurla olmuyor, bizi domates salatalıkla ters köşe yapmaya çalışıyorlarArtı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakalım şimdi sırada ne var, göreceğiz...


ARTI GERÇEK-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu'da miting düzenledi.

Mitingde AKP’lilere seslenen Erdoğan, “Bugün burada üniversite varsa AK Parti sayesinde” dedi.

Kentte yaptıkları inşaat faaliyetlerini öven Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'TURİZMİ CANLANDIRACAĞIZ, KÜLLİYEYİ RESTORE ETTİK'

“Turizmi ciddi bir kazanç kapısı haline getirmekte kararlıyız. Bunun için Yakup Ağa Külliyesi, Mehmet Akif’in vaaz verdiği camiyi restore ederek ihyasını salladık.”

'BUNLAR BAHÇELERİ VE KIRAATHANELERİ ANLAMIYOR'

Millet Bahçeleri ve kıraathanelerini eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenen Erdoğan, "Bunlar bu bahçeleri ve kıraathaneleri anlamıyor, 'kumarhane açacaklar' diyorlar. İmamın fikri neyse zikri de odur" dedi.

Uluslararası Para Fonu (International Monetary Fund-IMF) ye ilişkin de konuşan Erdoğan, "Bu can bu tende oldukça Allah'ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

'AİLECEK YUVARLANSINLAR, AKP PARTİ YATIP KALKIP BUNU DÜŞÜNÜYOR'

-Anne, baba, çocuk bu bahçelere gidecek yuvarlanacak. AK Parti daha fazla nasıl hizmet götürürüz onu düşünüyor. AK Parti yatıp kalkıp bunu düşünüyor.

-Kastamonu'yu daha ileriye götürmek için daha çok çalışacağız. Bunun için 31 Mart çok önemli. Kadınlar, gençler sandıklara sahip çıkmaya hazır mıyız. Sandıklar açılmadan 1 saat önce orada olacağız. İstanbul'da çok Kastamonulu var. Biliyorsunuz 4,5 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bunlar bizi indirip cezaevine gönderdi. Bundan hayır yok mu, var. Gittik çıktık cezaevinden partimizi kurduk ve 16 ayda tek başımıza iktidar olduk.

'ÜLKEMİZİ SOĞAN, DOMATES, BİBER SALATALIKLA TERS KÖŞE YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR'

-Baktılar kurla, faizle, diplomasiyle, algıyla olmuyor; ülkemizi soğan, patates, patlıcan, salatalık üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Şimdi artık çadırlar kuruldu. Tanzim satış yerlerini kurduk, fiyatlar yarıya indi, daha da inecek. Temizlik ürünlerinden tutun neler varsa onları satmaya başlayacağız. Bunlar terör estirdiler. Gıdada terör estirenlere gereken dersi veriyoruz, bakalım sırada ne var, göreceğiz?

'VATANDAŞIN DERDİNİ BİLİYORUZ'

-Milletimizin ekomide yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmiyoruz. Her bir ferdimizin dertlerini biliyoruz. Her alanda pek çok kolaylığı planlıyor ve uyguluyoruz. Asgari ücretteki artış bunun bir ifadesidir.

-Kastamonu'ya çağ atlattık çağ. 

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ ÖVDÜ: İŞLERİ ÇOK KOLAYLAŞTIRDI

-Tarihimizin en büyük reformlarından olan Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile işleri çok kolaylaştırdık. Gece gündüz demeden durmak yok yola devam.