Erdoğan 23 Haziran için miting yapmayacakArtı Gerçek

23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri için çalışmalar devam ederken, AKP’nin kampanya ve miting programları da belli oldu.


23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimleri için çalışmalar sürerken, AKP’nin kampanya ve miting programları da belli oldu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting yapmayacağı belirtilirken Cumhur İttifakının AKP’li adayı Binali Yıldırım’ın mitinglerini son haftaya bırakması planlanıyor. Toplantılarını ve görüşmelerinin ağırlıklı olarak İstanbul’da yapan Erdoğan bu hafta Ankara’da olacak. Ankara’da yapacağı kabullerinin yanı sıra Erdoğan, 14-15 Haziran Tacikistan’da gerçekleşecek Asya’da İş Birliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı Zirvesi’ne katılacak.

AKP YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELER YAPIYOR

Cumhur İttifakı adayı Yıldırım’ın ise birkaç ilçede miting yapması ve mitinglerine seçime bir hafta kala başlaması planlanıyor.

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre AKP, yüz yüze görüşmeler ve vaatler üzerine bir kampanya süreci yürütüyor. Bu kapsamda 15 başlıkta kısa filmler çeken Yıldırım, vaatlerini kendi sesiyle vatandaşa anlatıyor.