Eren Erdem'den Soylu ile ilgili üç iddiaArtı Gerçek

'Soylu, Erdoğan'a karşı bir darbe girişimi içindedir.'

HABER MERKEZİ- CHP milletvekili Eren Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AKP Genel Başkanlığı'na oynadığını söyledi. Erdem bu konuyla ilgili elinde belge ve video görüntülerinin de olduğunu açıkladı. Erdem'in bir diğer iddiası da Erdoğan'ın bunun farkında olduğu. Hatta, Soylu'nun oğlunun arabasının yunuslar tarafından çevrilmesinin ve yunuslar ile korumaların birbirine silah çekmesinin de bununla ilgisi olabileceğini ifade etti.

Önceki akşam Halk Tv'de 'Türkiye Nereye' adlı programa katılan Eren Erdem şunları söyledi:

"Soylu denilen şahıs iktidar partisinin tabanına şirin görünme adına bir piyes oynamaktadır. Yapmak istediği şey şudur; Avrupa'da bir toplantıda kısa bir süre önce Boylu 'Artık AKP'de kimse bana sormadan bir şey yapamaz. Ben artık AKP'nin ikinci adamıyım' demiştir. AKP'liler hakkımda suç duyurusunda bulunsun delilleri savcıların önünde açıklayacağım.

Havuz medyasının önemli patronlarından biri geçtiğimiz günlerde bir toplantıda 'Bir Erdoğan gider bir Süleyman Soylu gelir' ifadesi kullanmıştır. Videosu vardır.

Soylu şu anda iktidar partisi genel başkanlığına, Erdoğan'ın yerine oynamakta. Oraya oynamanın yollarından biri de muhalefet partisi liderine hakaret etmek. Erdoğan da bunun farkında olsa ki kısa bir süre önce iki ay falan oldu; İstanbul Ataköy'de Soylu'nun oğlunun içinde olduğu araçlar yunuslar tarafından çevrilmiş. Oğlunun korumalarıyla yunus polisleri birbirlerine silah çekmişler. Soylu, emniyet müdürünü aramıştır, emniyet müdürü telefonunu açmamıştır.

Zannederim ki Erdoğan da bunun farkında olduğu için bu tür hadiseler üzerinden mesaj vermeye çalışmaktadır.

Yaptığı şey genel başkanlık kampanyasıdır. Erdoğan'a karşı bir darbe girişimi içindedir."