Eren Keskin'in bir cezası daha onandıArtı Gerçek

KHK ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Eş Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin'e 'Radikal kötülük' yazısı nedeniyle verilen 3 bin TL para cezası İstinaf Mahkemesi tarafından onandı.


HABER MERKEZİ - Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Eş Genel Yayın Yönetmeni Avukat Eren Keskin ile yerine kayyIm atandıktan sonra görevden alınan DBP'li Hazro Belediye Eşbaşkanı Güler Özavcı'ya İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nce verilen cezalar İstinaf Mahkemesi tarafından onandı. 

Mahkeme, Keskin ve Özavcı'ya “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurum ve kuruluşlarını aşağılamak” suçlamasıyla 6’şar ay hapis cezası vermişti. Özavcı hakkında cezanın ertelenmesine ve 5 yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulmasına karar veren mahkeme, Keskin’e verdiği 6 aylık cezayı ise 3 bin TL para cezasına çevirmişti. 

İstanbul 2. İstinaf Mahkemesi cezayı onama kararında, 'yazılarla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin emniyet teşkilatını küçük düşürücü' ifadesine yer verdi.

EREN KESKİN'İN ALDIĞI CEZALAR

Hakkında 143 dava olan Keskin’e bugüne kadar 355 bin 920 TL para cezası verilirken, bunun 105 bin 920 TL’si onaylandı. Yargıtay’da ise onaylamayı bekleyen 250 bin TL para cezası ve 12.5 yıl hapis cezası bulunuyor.

(Mezopotamya Ajansı)