Eski bakanlar komisyon başkanı yapıldıArtı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede görev verilmeyen bakanlar Meclis komisyonlarının başına getirildi.Meclis'te ihtisas komisyonlarının başkanları belli oldu. Seçimden önce bakan olan 5 isim TBMM'de komisyon başkanlığı görevine getirildi. 

Başbakan eski Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu Başkanlığı'na getirildi. Kültür eski Bakanı Numan Kurtulmuş ise Milli Eğitim Komisyonu Başkanı oldu. Milli Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz, Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı seçildi. Son kabinede Başbakan Yardımcılığı yapan Hakan Çavuşoğlu ise İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı oldu.

SELAMİ ALTIOK GÜVENLİK KOMiSYONU BAŞKANI OLDU

Emniyet eski Genel Müdürü Erzurum Milletvekili Selami Altınok ise Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı oldu. Altıok'un yeni kabined İçişleri Bakanı olacağı söyleniyordu. 

AKP grup başkanvekilliği görevinden alınan Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ise Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığına getirildi.

MİTHAT SANCAR MECLİS BAŞKANVEKİLİ OLDU

Ayrıca  TBMM Başkanlık Divanı üyeleri de belirlendi. Buna göre, TBMM Başkanvekilliğine AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve HDP Mardin Mithat Sancar seçildi. TBMM Katip üyeliklerine de AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, AKP İstanbul Milletvekili Emine Sare Aydın Yılmaz, AKP Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AKP  Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, AKP Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz  ile İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok getirildi.

TBMM İdare amirliklerine ise AKP  Ankara Milletvekili Orhan Yegin, AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz seçildi. (HABER MERKEZİ/DHA)