Fedakar anneye fahri mezuniyet belgesi verildiArtı Gerçek

Hukuk Fakültesi’nden mezun olan görme engelli Berru Merve Kul’a 4 yıl boyunca hukuk metinlerini okuyan, her konuda yardımcı olan annesi Havva Kul’a fahri mezun belgesi verildi.Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan görme engelli kızının üniversiteyi bitirmesine destek olan anne Kul, dört yıllık eğitimi boyunca çocuğu için sayfalarca hukuk metnini okudu, onunla üniversiteye gitti. Anne Havva Kur'un büyük takdir toplayan çabası da üniversite tarafından ödüllendirildi, kendisine fahri mezuniyet belgesi verildi.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Mahmut Bilen “Öğrencinin annesi, hukuk fakültesinin bütün materyallerini çocuğuna okuyarak mezun olmasına yardım etti. Örneğin, ceza hukukunda bir öğrencinin dersten başarılı olması için en az iki bin sayfa okuması gerekir. Üstelik bir kez okumak yeterli olmaz. Büyük fedakarlık. Evde bütün hukuk metinlerini kızına okuyarak, sınavlara hazırlanmasında gayreti olan annesine de, fakültemizin fahri mezunu olarak teşekkür plaketi verdik.” dedi.

Bu başarı, azim ve fedakarlık öyküsü sosyal medyaya da yansıdı. Dekan Mahmut Bilen'in twitter paylaşımı sonrası, bir çok twitter kullanıcısı iyi dileklerini paylaştı.