Feray Şahin’in davası: Sanık delilleri yok ettiArtı Gerçek

Polis silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Feray Şahin davasının 3’üncü duruşmasında avukat Sevim Küçük, 'Sanığın delileri yok ettiği ortadadır' dedi.

HABER MERKEZİ - Geçen yıl Eylül ayında polis silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Feray Şahin davasının 3’üncü duruşması Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Anne Aysel Şahin ve baba Bekir Şahin ile yakınları duruşmada hazır bulunurken, tutuklu yargılanan polis memuru Burak A. SEGBİS ile katıldı. Duruşma tanıkların dinlenmesiyle başladı. 
 
‘SANIĞIN, FERAY’I KASTEN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUZ'

Tanıkların dinlenmesinden sonra konuşan Şahin ailesinin avukatı Sevim Küçük, “Sanığın Feray’ı kasten öldürdüğünü düşünüyoruz. Her ne kadar kendisi Feray ile sevgili olduğunu, onu öldürecek her hangi bir sebebinin olmadığını söylüyorsa da Türkiye’de yaşanan kadın cinayetleri genelde eşi, kardeşi ve yakını tarafından işlendiği açıkça bilinmektedir. Dolayısı ile sanığın reddedildiğini hazmedememesi sebebiyle Feray’ı öldürdüğü ve delileri yok ettiği ortadadır. Bu nedenle sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.
 
DURUŞMA 8 MAYIS’A ERTELENDİ

Avukatların savunmasından sonra kısa bir ara veren mahkeme sanık polis Burak A.’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek, "Dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumuna (ATK) Fizik İhtisas Kuruluna gönderilerek merminin kat ettiği yol ve mesafe ile aştığı engeller nazara alınarak, atışın bitişik yakın olup olmadığı, merminin maktulün boyu ile sanığın boyu da nazara alınarak isabet noktası ve izlediği yolun olası olup olmadığı hususunda rapor düzenlemesinin istenilmesi" gerekçeleriyle duruşmayı 8 Mayıs’a erteledi. 
 
NE OLMUŞTU?

Geçen yıl Eylül ayında yaşanan olayda Feray Şahin, İstanbul’da görev yapan ve tatil için Mersin'e gelen polis memuru Burak A.’nın silahından çıkan kurşunla göğsünden vurularak hayatını kaybetmişti. (MA)