'FETÖ'den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu'dur'Artı Gerçek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, FETÖ'den ihraç edilen ilk kişinin Süleyman Soylu olduğunu ileri sürdü.


HABER MERKEZİ- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Türkiye'deki 'ilk 'FETÖ ihracıyla görevinden uzaklaştırılan kişi' olduğunu iddia etti. 

CNN Türk'te yayınlanan ve  Şirin Payzın'ın sunduğu 'Neler Oluyor' isimli programa katılan Özel, Soylu’yla  çarpıcı iddialarda bulundu.

'DEMOKRAT PARTİ'DEN İHRAC EDİLDİ'

Cumhuriyet'in haberine göre Özel, “İlk kez burada açıklıyorum. FETÖ’den ihraçlar son günlerde çokça konuşuluyor. Peki FETÖ’den ihraç ilk ne zaman yapıldı? Birisi diyebilir ki, 17 Temmuz 2016’da yapıldı ama hayır. Türkiye’den FETÖ’den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur. Nereden ihraç edilmiştir. Demokrat Parti’den edilmiştir” dedi.

'SİYASİ SİCİL AFFI PEŞİNDE' 

CHP’li Özel iddialarını şöyle sürdürdü: “Süleyman Soylu Ocak 2008’de Genel Başkan seçilmiştir. Daha sonraki süreçteyse Demokrat Parti’den ihraç edilmiştir. Gerekçesi ise 12 Eylül 2010 referandumunda Demokrat Parti’nin kurumsal kararına rağmen, ‘hayır’ı değil ‘evet’i savunmasıdır. Ve Fetullahçı bir cemaatle Demokrat Parti’yi ilişkilendirmekten, önce genel başkanlığı kaybedip sonra partisinden parti görüşlerine rağmen Fetullah ile işbirliği yapmaktan ihraç edilen ilk siyasidir  ve şu an siyasi sicil affı peşindedir kendisi.” ifadelerini kullandı.