Filistin'in bağımsızlık meselesi ARTI TV'deArtı Gerçek

Zafer Aydın, Erdal Doğan ve Celal Başlangıç programlarında güncel konuları özel konuklarıyla ARTI TV izleyicileri için değerlendiriyorlar.

ARTI GERÇEK- Bugün ARTI TV'de öncelikle iş ve emek dünyasındaki gelişmeler ekranlarda olacak. Ardından HDP Eş Genelbaşkanlarının dava süreci ve Filistin'in bağımsızlık meselesinin konu edildiği Hukuk ve Vicdan programı ARTI TV'de.

Son olarak Artı Gerçek programında deneyimli gazeteciler yolsuzluk, rüşvet konularını, tutuklu gazetecilerin durumunu ve HDP vekillerin haklarında hazırlanmış fezlekeleri Celal Başlangıç moderatörüğünde değerlendiriyorlar.

EMEK VE HAYAT

Zafer Aydın'ın hazırlayıp sunduğu programda Birleşik Emek Hareketi çağrıcılarından Gökmen Doğan, Neslihan Acar ve Selim Ataş, niçin bir araya geldiklerini, ne istediklerini ve nasıl bir hareket yaratmayı hedeflediklerini anlatıyorlar. Saat 18.00'de.

HUKUK VE VİCDAN

Erdal Doğan'ın hazırlayıp sunduğu programda, insan hakları savunucusu hukukçu Ercan Kanar, HDP Eş Genel Başkanı, Selahattin Demirtaş davasını, 1968'lerden günümüze Türkiye devrimcilerinin gündeminden hiç düşmeyen Filistin'in bağımsızlık meselesini ve Türkiye ile Ortadoğu'da krizin geldiği son aşamayı konuşuyor. Saat 20.00'de.

ARTI GERÇEK

Celal Başlangıç'ın hazırlayıp sunduğu programda gazeteciler Mehveş Evin, Armağan Kargılı, Ragıp Duran, Ergun Babahan, ve Koray Düzgören, Reza Zarrab ve Man adası belgeleriyle ortaya dökülen gerçekleri, yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karşı medyanın tavrını, davalar ilerledikçe asılsız iddialarla tutuklanan gazetecilerin durumunu ve HDP'li vekillerin utanç sergisine dönüştürülen fezlekelerini konuşuyor. Saat 21.00'de.