FIFA Manisaspor'un 6 puanını sildiArtı Gerçek

Eski oyuncusu Stanislaw Iwanski'nin alacağını vermeyen Manisaspor'a FIFA 6 puan silme cezası verdi.FIFA Disiplin Komitesi, TFF 2'inci Lig Beyaz Grup ekiplerinden Manisaspor'a eski oyuncusu Maciej Stanislaw Iwanski'nin alacağını vermediği nedeniyle 6 puan silme cezası verdi.

MANİSASPOR YENİ SEZONA EKSİ 6 PUANLA BAŞLAYACAK

FIFA’nın bu kararı, Manisaspor'da  2011-2013 yılları arasında futbol oynayan Iwanski’nin ödenmeyen 411 bin euro alacağı için yaptığı başvuru üzerine aldığı açıklandı. Geçen sezonki borçları nedeniyle toplam 15 puan silme cezası alarak Spor Toto 1'inci Lig’den 2'nci Lig’e düşen Manisaspor, yeni sezona eksi 6 puanla başlayacak.

'YÖNETİM CEZANIN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAK'

Manisaspor yönetimi kararla ilgili açıklama yaparak cezanın kaldırılması için çalışmalar başlattılatını söyledi:

"Oyuncunun toplamda kulübümüzden 411 bin euro alacağı bulunmaktadır. Görüşmelerde oyuncu ve avukatı, alacağının yarısını talep etmiştir. Yönetim kurulumuz, oyuncu ve avukatına bütçeye uygun bir ödeme planı sunmuştur. Kendileri de ödeme planı ile ilgili yönetim kurulumuzdan süre talep etmiştir. Bu konuyla ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. Bir mutabakata varılamaması halinde oyuncu ve avukatıyla Polonya'da bir araya gelerek görüşmelerimiz devam edecektir. Kulübümüz, verilen puan silme cezasını geri almak için yoğun mesai harcamakta ve konuyu çözüme kavuşturma adına gerekli adımları atmaya devam edecektir." (DHA)