'Fikirlerinden korkanlar saldırıyor'Artı Gerçek

İhsan Eliaçık'a yapılan saldırı kınandı


HABER MERKEZİ- İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık'ın  AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’nda saldırıya uğraması Anti-Kapitalist Müslümanlar-Avrupa  tarafından kınandı. "İhsan Eliaçık'ın fikirlerinden korkanların hocamıza karşı daha fazla saldırıya yönelmesinden endişe ediyoruz." açıklaması yapıldı.

Anti-Kapitalist Müslümanlar-Avrupa örgütü yayınladığı mesajda İhsan Eliaçık'a düzenlen saldırının organize bir saldırı olduğu ifade edilerek "hocamıza yoldaşımıza yapılan bu saldırıyı düzenleyenleri uyarıyoruz." ifadelerine yer verildi.

İhsan Eliaçık'ın yıllardır IS/ISIS tarafından açıkça tehdit edildiğinin vurgulandığı mesajda şu bilgilere yer verildi:

"Biz Allah'tan başkasına kul olmayı reddedenler; Mülk Allahındır demeye devam edeceğiz. Dostlarımızı da bu dönemde dayanışmaya bekliyoruz. Ayrıca bu tür saldırıların psikolojik olarak olası başka saldırılara zemin hazırlaması v saldırıyı meşrulaştırması asla kabul edilemez. Bizimle fikirsel boyutta baş edemeyenler bize baş eğdirmeye kalkıyor! Biz Allah'tan başkasına eğilmeyiz. Müminleri dayanışmaya bekliyoruz.. Bir düşünce insanı olan İhsan Eliaçık'ın fikirlerinden korkanların hocamıza karşı daha fazla saldırıya yönelmesinden endişe ediyoruz.  Hocamız yıllardır medya ambargosuna tabi tutuluyor. Özellikle makam sahipleri hocamızdan hoşlanmıyor v sesini kısmak istiyorlar. İhsan hoca, yıllardır tekfirci zihniyetin hedefinde ve en son IS/ISIS tarafından açıkça tehdit edilen birisi."

İLGİLİ HABER: AKP'li başkan hedef gösterdi Eliaçık saldırıya uğradı