Kılıçdaroğlu: Alman hükümeti casus programı Türkiye'de kime sattı?Artı Gerçek

Adalet Yürüyüşü'ne katılanların Almanya'dan alınan casus programla dinlendiğini belirten Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi: Bu ahlaksızlığın ortağı değilsen bizi dinleyenleri ortaya çıkar.


 


POLİTİKA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Filistin kefiyesini sembolize eden atkı takarak kürsüye çıktı. Gazze'de yaşanan katliam için 'insanlık dramı' nitelendirmesinde bulunan Kılıçdaroğlu, katliamın tarihe 'Kanlı Pazartesi' olarak geçeceğini söyledi.

CASUS PROGRAM İDDİASI

Ankara'dan İstanbu'a gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü'ne katılanların telefonlarının Almanya'dan satın alınan bir casus programla dinlendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a "Bu ahlaksızlığın ortağı değilsen bizi dinleyenleri ortaya çıkarmak zorundasın' diye seslendi ve casusluk programının Alman hükümeti tarafından Türkiye'de kimlere satıldığını sordu:

'ALMANYA CASUSLUK PROGRAMINI TÜRKİYE'DEN KİME SATTI?'

" Adalet Yürüyüşü yaptık. Adalete inandığımız için yaptık. 81 milyon insan için yürüdük. Fakat bir gördük ki bizim telefonlarımız dinlemişler. Bu ahlaksızlığı yapanları ortaya çıkar. Erdoğan, bu ahlaksızlığın ortağı değilsen bizi dinleyenleri ortaya çıkarmak zorundasın. Dinlemeyi öngören program Almanya’da üretilmiş. Alman hükümetinin izni olmadan satılamaz. Bunun bilinmesi lazım. Bu casusluk programını Alman hükümeti Türkiye’de kimlere sattı? Bunun ortaya çıkması lazım. Bunlar ortaya çıkarmazsa Alman hükümeti bunu itiraf etmek zorunda kalacak. Bizi dinlemişler vallahi bir şey yok. Bizim yürüyüş sırasında neleri düşündüğümüzü öğrenmek istiyorlar. BTK da bunu açıklasın acaba onlara mı sattılar bunu? Emniyete veya MİT’e mi sattı Alman hükümeti? Biz bunu aldık sizi dinlemek için aldık desinler vallahi dava açmayacağım. Çünkü bir şeyimiz yok yolsuzluk yok ahlaksızlık yok. Bizim korkacak bir şeyimiz yok. Bizim “Oğlum, paraları sıfırladın mı?”

İLGİLİ HABER: ALMANYA 'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜ DİNLEMİŞ

'HER DÖNEM FİLİSTİN'İN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

İsrail'in yaptığı Gazze katliamı için ilan edilen üç günlük yası destekleyen Kılıçdaroğlu, Deniz Gezmiş'i hatırlatarak Filistin'i her zaman savunduklarını ve savunmaya da devam edeceklerini söyledi:

"Ortadoğu’da yaşanan dramlardan sonra iki kez genel başkan yardımcımızı Filistin’e gönderdim. Geçmişte gençlerimiz, başta Deniz Gezmiş, Filistin’in davasını savunmak için Filistin’e gittiler. Filistin’e, Filistin Kurtuluş Örgütü’ne gittiler. Onların bazılarının mezarları Filistin’de. Biz her dönem Filistin’in yanında olacağız."

İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ DERHAL GERİ ÇEKİLMELİ

İsrail'le imzalanan Mavi Marmara anlaşmasının iptal edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin İsrail büyükelçisini geri göndermemek üzere derhal geri çekmesi için hükümete çağrı yaptı:

"İsrail’deki büyükelçinizi derhal geri çekin, ‘Efendim istişare için çağrıyoruz’, ne istişaresi. Hayır kardeşim büyükelçiyi göndermemek üzere geri çekin. İsrail’le yapılan sözleşme Mavi Marmara dolayısıyla derhal iptal edilmelidir. 20 milyon dolarlık onur kırıcı bu anlaşmaya derhal iptal etmeliyiz, edeceğiz."

ABD ARABULUCU OLMA ROLÜNÜ TAMAMEN KAYBETTİ

"Siz gelişmiş silahlarla insanları katlediyorsunuz. BM kararlarını tanımıyorsunuz. İstediğimi yaparım diyorsun. 70 yıldır kendi vatanları için mücadele ediyorlar. Filistinli kardeşlerimiz vatanları için mücadele ediyorlar. Kendi topraklarından sürüldüler. Kendi toprağında mülteci, ikinci sınıf vatandaş olabilir mi? Kadim Orta Doğu kültürünü savunmak istiyor. Kudüs'ü savunmak istiyor. Ellerinde silah yok, tank, tüfek yok. Sadece slogan atıyorlar. Yürüyüş yapıyorlar. Buna bile tahammülleri yok. Kimse kalkıp da dünyaya demokrasi dersi vermesin. ABD, artık arabulucu olma rolünü tamamen kaybetmiştir. Trump yönetimi barışı getiremez. Çünkü İsrail'den yana taraftır. Trump yönetimi Ortadoğu’ya kanı ve gözyaşını getiriyor artık. Trump, kendi ülkesinde bilim adamlarına sorsun. Barış, silahla olmaz, kavgayla olmaz. Birbirini yiyen Arap dünyası, birbirini gırtlaklayan Arap dünyası egemen güçlerin oyuncağı haline gelen Arap dünyası, bir araya gelip Filistin’e sahip çıkamıyor. Egemenlerin oyuncağı olan yönetimden hayır gelmez.” 

(Haber Merkezi)