Gazze katliamı Netanyahu'nun keyfini bozmadıArtı Gerçek

İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze katliamının üzerinden henüz 3 gün geçmişken, Eurovision'u kazanan Netta Barzilai'la kameralar karşısında birinci gelen şarkının ünlü tavuk dansını yaptı.

İsrail ordusunun ABD’nin Kudüs Büyükelçiliği’nin açılışına karşı Gazze’de düzenlenen protestolarda pazartesi 60 kişiyi, salı günü iki kişiyi öldürüp 3 bine yakın kişiyi yaralaması, Başbakan Benyamin Netanyahu’yu etkilemedi. Netanyahu bayram havasında hem ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs Büyükelçiliği’ni açarak Filistin topraklarındaki işgal, ilhak, etnik temizlik politikalarına mutlak onay vermesini, bir yandan da Eurovision Şarkı Yarışması’nı İsrailli Netta Barzilai’nin kazanmasının tadını çıkarıyor.

Benyamin-Sara Netanyahu çifti dün Netta’yı ağırladı; buluşma Gazze katliamı hiç olmamışçasına kutlama havasında geçti. Hatta İsrail Başbakanı ile İsrailli kadın şarkıcı, kameraların karşısına geçerek Eurovision’u kazanan ‘Toy’ (Oyuncak) isimli şarkının simgesi olan tavuk dansını birlikte yaptı.
 

Ardından Twitter hesabından Netta'yı etiketleyip İsrail bayrağı ve tavuk emojisi eşliğinde tavuk dansı performansını paylaşan Netanyahu, İsrail bayrağı ve kalp emojisi eşliğinde şunları da yazdı: ''Netta Barzilai ile Kudüs'te buluşmak ne kadar eğlenceli! Netta hepimiz seni seviyoruz, ulusumuza büyük onur kattın.'' (Dış Haberler Servisi)