Hakan Yeşilyurt son yolculuğuna uğurlandıArtı Gerçek

Hakan Yeşilyurt sanat hayatına 1996'da 'Adalılar' grubuyla başlamıştı.


Antalya'da, 9 Şubat’ta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden sanatçı Hakan Yeşilyurt, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Sanat hayatına 1996 yılında Adalılar grubuyla başlayıp ardından Eftelya, Sen Aşksın, Çökertme, Bize Kalan gibi albümleriyle devam eden Yeşilyurt, 9 Şubat'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 'Acıya Gülmek', 'Sen Aşksın', 'Bize Kalan', 'Kömür Gözlerin' gibi popüler şarkıların sahibi Yeşilyurt için bugün Antalya Kültür ve Cem Evi'nde tören düzenlendi.

Yeşilyurt ailesinin güçlükle ayakta durabildiği cenaze törenine katılan sanatçı Onur Akın, Hakan Yeşilyurt'un annesinin elini bir an olsun bırakmadı. Dostları ve hayranları da Yeşilyurt'u son gününde yalnız bırakmadı. Cemevindeki törenin ardından Hakan Yeşilyurt'un cenazesi, sevilen şarkıları eşliğinde Konuksever Mezarlığı'na defnedildi.

HAKAN YEŞİLYURT KİMDİR?

1973 doğumlu Hakan Yeşilyurt, Ankara’da dünyaya geldi. Adalılar isimli müzik grubu ile müzik kariyerine adım attı. Eftelya isimli solo albümü yayınlanan Yeşilyurt, ardından Ateş Hırsızı, Sen Aşksın ve Çökertme albümlerini müzik piyasasına sürdü. En son 2007 senesinde Sen Aşıksın albümünü çıkardı. (DHA)