Fırat Aydınus'a 30 gün hak mahrumiyeti cezasıArtı Gerçek

PFDK, hakem Fırat Aydınus'a 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), hakem Fırat Aydınus'a futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Süper Lig Hakemi Fırat Aydınus 30 gün hak mahrumiyeti cezası geldi. Süper Lig Yardımcı hakemi Yusuf Bozdoğan futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlarda bulunması nedeniyle 10 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Aydınus’un küfrettiği belirtilen yardımcı hakem Yusuf Bozdağan'a da 10 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

CEZANIN GEREKÇESİ: FUTBOL CAMİASINI KÜÇÜK DÜŞÜRECEK HAREKET

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle;

"Süper Lig Hakemi Fırat Aydınus'un, futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlarda bulunması nedeniyle takdiren 30 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, Süper Lig Yardımcı hakemi Yusuf Bozdağan'ın futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlarda bulunması nedeniyle takdiren 10 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

NE OLMUŞTU?

Süper Lig’in 24. haftasında geçtiğimiz pazar günü oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Medipol Başakşehir maçının ardından soyunma odası karışmıştı. Mücadele sonrasında Fırat Aydınus’un soyunma odasında yardımcı hakemi Yusuf Bozdoğan’a küfür ettiği belirtilmişti.Maçın temsilcisi Dr. Cenk Altun ise durumu TFF Yönetimi'ne iletmişti. (SPOR SERVİSİ)