Kayyımdan Maranki savunması: Sözleri coşku anına denk geldiArtı Gerçek

İç savaş tehdidinde bulunan Maranki'nin Hakkari'de devlet protokolüyle ağırlandığı ortaya çıktı.


24 Haziran’da AKP’nin kazanmaması durumunda “Belgrad Ormanları’nda gömdüklerimizi çıkarırız” diyerek iç savaş tehdidinde bulunan otçu Ahmet Maranki’ye Hakkari'de VIP protokolü uygulandığı ortaya çıktı. Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Kayyım Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim’in davetlisi olarak 25 Mart’ta Hakkari’ye giden Maranki, Vali Cüneyit Orhan Toprak tarafından makamında ağırlandı. Özel Harekat da Maranki’yi ağırlayarak birlikte poz verdi.

Maranki ve eşi Elmas Maranki, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim’in daveti üzerine Mart ayı sonunda Hakkari’ye gitti. Hakkari'de adeta devlet protokolü uygulanan Maranki'ye ziyareti boyunca Kayyım Belediye Başkanı Epcim ve Hakkari Vali Yardımcısı Bekir Abacı eşlik etti.


Hakkari Valisi, Maranki'yi makamında ağırladı.

'DEMEK Kİ O SÖZLERİ COŞKU ANINA DENK GELDİ'


Kayyım Epcim, “Biz davet etmedik, kayak tatiline geldi. Gelmişken de seminer düzenleyelim dedi. Reytingi yüksek bir insan. Ziyaretine vatandaşı ilgisi yüksek oldu. Maranki'ye en fazla katkımız bir otel odası oldu” dedi. Epcim, Maranki’nin skandal sözleri için de “Normalde o sözleri söyleyecek biri değil ama demek ki coşku anına denk geldi” diye konuştu.

PROVOKATİF AÇIKLAMA

Bitkisel tedavi yöntemleriyle ünlü Ahmet Maranki, Akit TV’nin canlı yayınında 24 Haziran seçimleriyle ilgili “Benim umudum kaf dağının arkasında 25 Haziran’da. Olmadı artık Belgrad Ormanı’nda bir ağacın altında talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık ‘Bismillahirrahmanirrahim’ deyip…” ifadelerini kullanmıştı.

Programın sunucusunun “O kadar da değil de…” diye itiraz etmesi üzerine Ahmet Maranki, “Ama şimdi adam sana topla saldırıyor, senin tüfeğinle saldırıyor. Tankınla atıyor kardeşim. Gerektiğinde bu millet ona hazır…” diyerek skandal açıklamalarını sürdürdü. Bu sözler kamuoyunda büyük tepki alınca savcılık “halkı kin ve nefrete sürükleme” gerekçesiyle Maranki hakkında soruşturma açmıştı.