Hulusi Akar ABD Savunma Bakanı Vekili'yle görüştüArtı Gerçek

Patrick Shanahan, dün Polonyolı mevkidaşıyla yaptığı görüşmede, Hulusi Akar ile bugün bir görüşme gerçekleştireceğini duyurmuştu.


Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Shanahan, dün Polonyolı mevkidaşıyla yaptığı görüşmede, Hulusi Akar ile bugün bir görüşme gerçekleştireceğini duyurmuştu.

ABD ile Türkiye'nin ikili ilişkileri, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alması nedeniyle gergin ilerliyor.

Geçen hafta Pentagon tarafından gönderilen ve şu an ABD Savunma Bakanlığı’nın en yetkili ismi olan Patrick Shanahan imzalı mektubun ardından Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD Savunma Bakanı Vekili Shanahan ile telefonda görüşen Akar, mektuptaki üsluptan duyduğu rahatsızlığı ifade etti. Milli Savunma Bakanlığı, “İki bakan Brüksel’deki NATO toplantısında diyaloğun sürdürülmesi konusunda mutabık kaldı” açıklamasını yaptı.

ÇAVUŞOĞLU: KİMSE TÜRKİYE'YE ULTİMATOM VEREMEZ

Öte yandan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin S-400'lerle ilgili mektubunun üslubunu kabul etmediklerini söyledi. Çavuşoğlu, "Hiç kimse Türkiye'ye ültimatom veremez. Türkiye, Rusya'dan S-400 savunma sistemini almıştır, Cumhurbaşkanımız belirtti. Türkiye aldığı karardan vazgeçmez" dedi. (HABER MERKEZİ)