Facebook'un hisseleri sert düştüArtı Gerçek

Facebook'un iki hafta içinde yenileneceği ve haber kaynağının tamamen değişeceğinin açıklamasının ardından hisseleri yüzde 6 değer kaybetti

HABER MERKEZİ- Facebook, haber kaynağında köklü bir değişikliğe gideceğinin açıklanması üzerine şirket hisseleri düşüşe geçti. NTV'de yer alan haberde, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, uygulamanın haber akışı filtresini, arkadaşlar ve aile üyelerinin paylaştığı içeriğe öncelik vermesi için değiştirileceğini ve yayıncılardan ve markalardan gelen içerik miktarını azaltacağını açıklamıştı.

Fakat bu açıklama şirketin hisselerinin düşmesine yol açtı, hisseler yüzde 6’ya varan değer kaybı yaşadı. Kullanıcıların yayıncı ve kurumlardan gelecek videoları daha az görecek olmaları, yatırımcıları şirketin reklam gelirlerinin düşebileceği yönünde endişelendirdiğinden hisselerin düştüğü belirtiliyor.

PİYASA DEĞERİ 23 MİLYAR DOLAR AZALDI

Facebook bu açıklama neticesinde piyasa değerinden yaklaşık 23 milyar dolar değer kaybı yaşadı. Zuckerberg'in açıklanmasından önce, yüksek seviyelere sahip olan hisseler bu açıklama ile sert düştü. ABD borsasında güne yüzde 6'ya varan düşüşle başlayan Facebook hisseleri dün akşam saatlerinde  yüzde 4 düşüşle 180 dolardan işlem gördü.

DAHA KALİTELİ ZAMAN HEDEFLENDİ


Facebook'un yeni güncellemesi ile aile ve arkadaşların paylaşımları ve konuşmaları tetikleyen gönderileri daha çok gösterilecek, buna karşın yayıncılar ve kurumların video ve diğer gönderileri gibi genel içerikler daha az gösterilecek.