İlköğretim okulunda kantinciden öğrencilere tacizArtı Gerçek

Zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.


ARTI GERÇEK - Kırklareli İğneada İlköğretim okulu kantinini işleten S.A, 7 kız öğrenciyi taciz ettiği şüphesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay geçtiğimiz hafta Çarşamba günü bir kız öğrencinin annesine taciz olayını anlatmasıyla açığa çıktı. 

Ailenin 5 yıldır kantini çalıştıran S.A'yı rehber öğretmene şikayet etmesinin duyulmasının ardından 5 kız öğrencinin ailesi daha kendi çocuklarına da aynı kişi tarafında el ile tacizde bulunulduğunu yetkilelere ihbar etmesi sonucu şüpheli S.A tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Olayın yaşandığı 8 Mayıs Çarşamba gününün ardında geçen sürede şu ana kadar toplamda 7 aile ve kız öğrenci savcılığa suç duyurusunda bulundular. 14 Mayıs günü okul aile birliği ve okul yönetiminin birlikte düzenlediği halkı bilgilendirme toplantısında ise velilerden bazılarının ifadeleri şaşkınlık yarattı.

Okul yönetimi yaptığı açıklamada şüpheli S.A'nın 3-4 yıldır öğrencilere tacizde bulunduğunu ancak ailelerin çekindikleri gerekçesiyle okul içinde yıllardır süren tacizin açığa çıkmadığı anlaşıldı.

Halkı bilgilendirme toplantısında velilerden birinin sözleri ise şaşkınlık yarattı. Toplantı esnasında söz alan bir veli kızının cep telefonundaki yazışmaları okurken öğrencilerin kendi aralarında kurdukları whatsapp grubunda bir öğrencinin 21 Nisan tarihinde "Şeref.z S.yi anneme şikayet ettim annem onun icabına bakacak" diye paylaşımda bulunduğunu ifade etti. Whatsapp grubunda okul müdürünün kızının da olması velilerde ve okul idaresinde şaşkınlık yarattı.

Olayların açığa çıktığı gün kantin sözleşmesinin okul aile birliği tarafınan fesedildiği de okul yönetimince belirtildi.  

Veliler tarafından talep edildiği halde okul kantinin olduğu katta herhangi bir güvenlik kamerasının olmadığı ve kantin ihalesinin de usulsüz bir şekilde yapıldığı iddialar arasında yeralıyor.