İmamoğlu: Evet ben bir projeyim!Artı Gerçek

İmamoğlu, Okan Bayülgen'in 'Siz proje misiniz?' sorusuna 'Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare evde doğmuş, Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim' diye yanıt verdi.


İstanbul Büyükşehir'in seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen'in sundupu TV100'de yayınlanan Uykusuzlar Kulübü programına katıldı.

Okan Bayülgen İmamoğlu'na "Siz proje misiniz?" sorusunu yöneltti. İmamoğlu da "Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare evde doğmuş, Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim" şeklinde yanıt verdi.

İmamoğlu', "Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu, kuzenlerin olduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetiştim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı öğrenmiş biriyim. Çocukluğumda bile mal satıp para kazanmayı öğrenmiş bir çocuğum. Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, beni orada amele yaptı. Bu olağanüstü bir durumdu. Bu proje Atatürk cumhuriyetinin bir projesi. Beni İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı yapan bir proje." diye konuştu. (HABER MERKEZİ)