İmamoğlu'ndan 'sansür' açıklaması: AcıyorumArtı Gerçek

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, önceki akşam CNN Türk'te konuşmasının kesilmesine ilişkin açıklama yaptı.


Ekrem İmamoğlu CNN Türk'te katıldığı programda yayınının kesilip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına bağlanılmasına ilişkin, ''Akşam kestiler ama hanımefendinin bir suçu yok. Ama Türkiye'de sabah akşam konuşuyorlar. Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum'' ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, ''Eşimle aldığımız bir karar, evde TV açtırmıyoruz. Ayarlayın, ben çıkınca açın, sonra kapatın. Artık gülelim'' diye konuştu.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca'da yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı bir miting düzenledi.

Mitingde ilk konuşmayı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yaptı. Ardından sahneye çıkan İmamoğlu, ''Size hizmet etmek, sevginizi kazanmak dünyanın en güzel şeyi. Size layık olmak ve hizmet etmek istiyorum. 5 yıl boyunca gurur duymak istiyorum. Sizinle bu güzelliği koruyacağız. İçeride dediler ki 'Paltonu giy, hava soğuk'. 'Gerek yok' dedim. Beni ısıttınız. Şu an ceketimi çıkarasım var. O gözlerinizin içi parlıyor ya, o benim için dünyanın en güzel şeyi. Bu şehirde insanı gören, hizmet eden bir belediye olacağız. Size asla ihanet etmeyeceğiz. İhtiyaçların peşinde koşacağız'' dedi.

''ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIM''

Çocuklara hizmet etmek için geleceğini belirten İmamoğlu, ''Çocuğa bu hakkı vermeyen, bu şehirde başarılı değildir. Bu çocuklara çalışacağım işte. Onların yüreği hizmet istiyor. Ben, şehirdeki 2,5 milyon çocuğa hizmet edeceğim. 
Bu şehrin mağdurları, kaybedeni olmayacak. Oy verdi iyi oy vermedi kötü olmayacak. İnsanları, yaşam biçimleriyle sorgulamayacağız. Kadınların bu şehrin çalışanı üreteni olmasını istiyoruz. Şehrin kırsalı üretsin istiyoruz.

Çatalca'yı birilerinin heba etmesine asla izin vermeyeceğiz. Dünyanın en gelişmiş kentlerinde yanı başındaki kırsallar en değerli yerlerdir. Çatalca ve onun gibi 4-5 ilçemiz aslında İstanbul'un en kıymetlisi. Çatalcalı'nın kimsenin oyuncağı olsun istemiyoruz. Biz, bu şehrin kırsalına İstanbullular'ı kolay ulaştıracağız. Kolay ulaşım için pırıl pırıl yollar yapacağız'' dedi.

'KÖYLÜ İMAMOĞLU SÖZÜ VERİYORUM''

''Köylü Ekrem İmamoğlu olarak söz veriyorum''' diyen İmamoğlu, ''Çatalca'yı doğduğum köy gibi bilip, kadınların patronluğunu destekleyen bir belediye başkanı olacağım. 16 milyon müşteriniz hazır. Servis etmek için size ben yardımcı olacağım. Hizmetlerde ayrımcılık yapılmayacak. Partizanlığı bu şehrin hafızasından söküp atacağız.

Benim arkamda, bütün partilere mensup insanlar var. Bana oy vermeyecek hiç kimse yok diye düşünüyorum. Kendime inanıyorum. Herkesin ailesini, çocuğunu, yaşam koşullarını düşünüyorum. Her partiye mensup insanların oyuna talibim. Aramızda kalsın, verecekler de'' şeklinde konuştu.

''KESTİLER AMA HANIMEFENDİNİN SUÇU YOK''

Ünsanların bağırandan, çağırandan, kızandan usandığını vurgulayan İmamoğlu, ''Vallahi ben kötü söz söylemeyeceğim. Kötü söz, sahibine ait'' dedi.

Bu sırada sahne önünden, İmamoğlu'nun katıldığı bir TV programında yayının kesilmesi hatırlatılınca, İmamoğlu, ''Akşam kestiler ama hanımefendinin bir suçu yok. Ama Türkiye'de sabah akşam konuşuyorlar. Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum'' yanıtını verdi. İmamoğlu, ''Eşimle aldığımız bir karar, evde TV açtırmıyoruz. Ayarlayın, ben çıkınca açın, sonra kapatın. Artık gülelim'' diye konuştu. (HABER MERKEZİ)