İnce'den Erdoğan'a çağrı: Damadınızı kovunArtı Gerçek

Muharrem İnce, dolar/TL kurundaki rekor artış üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun' çağrısı yaptı.CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dolar/TL kurunun rekor üzerine rekor kırması üzerine açıklamalarda bulundu. Erdoğan'a "Bırakın bu dış güç palavralarını" diyen İnce, "Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun" çağrısı yaptı. İnce "Lütfen çağrımın gereklerini yerine getirin" dedi.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak "Geldiğimiz bu noktada, milletimizin ekonomik ve sosyal felaketini engellemek için, artık tavsiye etmiyorum, istirham ediyorum" dedi.

İnce kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda "Bırakın şu dış güçler palavralarını. Erzincan ve Sivas mitinglerimdeki çağrımı özetliyorum. Lütfen bu çağrının gereklerini yerine getirin, bir kez dahi olsa doğruyu yapın ve güzel ülkemizin uçuruma yuvarlanmasını engelleyin" ifadesine yer verdi. 

 "DAMADINIZI KOVUN"

İnce'nin mesajları şöyle devam etti:

"Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun.

Merkez Bankası'na müdahale etmeyin.

Kanal İstanbul gibi önceliği olmayan projeleri erteleyin.

“Kambiyo kontrolleri olmayacak ve finansal yatırımların güvenliği önceliğimizdir” açıklaması yapın.

"SON ÇAĞRIMDIR"

"Bu size son çağrımdır. Gecikmeden bunların hepsini yaparsanız, ülkemizi ve milletimizi ekonomik ve sosyal bir felaketten kurtarabilirsiniz." 

(POLİTİKA SERVİSİ)