İnce Rize'de: Size Erdoğan'ın selamını getirdimArtı Gerçek

Hakkari'de dün 'Size Demirtaş'ın selamını getirdim' diyen Muharrem İnce bugün Rizelilere de 'Erdoğan'dan selam getirdim' dedi.


POLİTİKA - CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Edirne ve Hakkari mitinglerinin ardından üçüncü mitingini annesinin memleketi Rize'de yapıyor.

Muharrem İnce, sabah Trabzon’daki toplantının ardından parti otobüsüyle Rize’ye doğru yola çıktı. İnce, yol güzergâhı boyunca beraberindeki eşi Ülkü İnci ile geçtiği ilçelerde yurttaşları selamladı.

İLGİLİ HABER: İNCE'NİN RİZE MİTİNGİNDE ERDOĞANCILAR GERGİNLİĞİ

Cuma namazını Rize’de Sahil Camii’nde kılan İnce, ardından Dağsu Mahallesi’ne gitti. Burada çay üreticileriyle sohbet eden İnce çay makasını eline alarak, bulunduğu tarlada bir süre çay topladı, tarla sahibi kadına "Nasıl toplayabildim mi?" dedi. Çay üreticisi kadın “Çok iyi topladınız” cevabını verdi.

Anne ve dede tarafının Rizeli olduğunu hatırlatan İnce, “Küçükken çaylığa girip çay toplamıştım. Ama cumhurbaşkanı adayı olarak hiç çay tarlasına girmemiştim. Buranın bir torunu olarak birazdan konuşacağız, destek isteyeceğiz. Herhalde torunu destekleyecekler” dedi.

Muharrem İnce konuşma yapmak üzere miting alanına eşi Ülkü İnce ile beraber geldi. Alanda "Vakit Tamam" pankartıyla karşılanan Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları:

-Bugün dedemin memleketindeyim, akşama Antalya'dayım

 -Siyasette yeni bir dil yeni umut yeni bir normalleşmeye ihtiyacı var. Türkiye'nin barışmaya ihtiyacı var. Saadet Partisi'nin, İYİ Parti'nin Başkanlarına gittim; Demirtaş'a Erdoğan'a hepsine gittim başarılar diledim.

-Hatta size dün görüştüğüm Erdoğan'ın selamını getirdim. Üstümde kalmasın

-Türkiye'yi baştan sona buluşturacağız

-Kavga eden bir cumhurbaşkanı değil, kuantum diyen bir cumhurbaşkanı gelecek.

Her yıl 10 bin gencimizi eğitim için yurt dışına göndereceğim. En iyi eğitimi aldırmak için.

-Endüstri 4.0'ı kaçırırsak yüzyılları kaçırırız. Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz.

-Türkiye'nin sorunları eğitimle çözülür. Ak Partili anneler sizlere sesleniyorum. İmam hatip lisesi açılacak mı? Açılsın niye açılmasın. Üniversite sınavında kaçıncı oluyor sen ona bakacaksın.

-Bilim, uygarlık lazım bize.

-Her 19 Mayıs ve 29 Ekim'de gençlik bursu ve Cumhuriyet bursu vereceğiz.

-Bir ülke kendi vatandaşlarına ücretsiz eğitim veremiyorsa yazıklar olsun o ülkeye. Cumhurbaşkanı olduğumda sınavlar ücretsiz olacak.

-İstiyorlarsa 6 adayın 6'sıda nerede hangi kanalda olursa olsun ben tartışmaya hazırım. İster güvenlik,ister tarım,ister ekonomi hepsine hazırım.

-Türkiye'de madem işler iyi neden insanlar iyi geçinemiyor. Maaşı aldınız. Bardroyu çekmecene koy sonra git markete yarım kilo peynir, zeytin, bir ekmek, biraz deterjan al fişi yanına koy çekmeceye. Bir dahaki ay yap yine aynı alışverişi. Aradaki farktan anlarsın alışverişi ekonomi bu.

-Ekonomide doping var. Beygire bile doping yaptığında yarış geçersiz sayılır.

-Köprü, yol yapmak iyi bir iş midir?kesinlikle iyi iştir. Ama ufak iştir. Gönül köprüsü kurmak ise zor iştir. Biz bunu başaracağız.

-Çıkarın akıllı telefonları, şimdi herkes canlı yayın yapsın bakalım. Diğer ellerinizi kaldırın. Canlı yayın ister ver ister verme benim burda kendi medyam var. Birisi devletin birisi milletin medyası.

-Bana gariban dedi. Özgürlüğün tadını biliyorum 81 milyonu kucaklıyorum.

-Mal beyanımı açıkladım 5 yıl sonra yeniden vereceğim. Size şunun sönünü veriyorum Siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim.

-Terör nereden gelirse gelsin sonuna kadar mücadele edeceğim. Yetimin hakkını yedirmeyeceğim. Yargı bağımsız olacak. Mahkemelere herkes güvenecek.

-Faizi, Doları indirmeye çalışıyoruz. Bütün bunlar inecekse sen de in be kardeşim bir şey olmaz.

Meydanda toplanan yurttaşlar 'İşte Başkan', 'Hak,hukuk,adalet' sloganları atıyor.

-Bu sefer bu iş tamam bu iş.

-Benim vatandaiım çıraklık,ustalık dönemi geçirdi şimdi de emeklilik dönemi geçirsin. Oda rahat edecek.

-Yalan söylüyorlar. Muhafazakar insanlara diyorlarki Muharrem İnce cumhurbaşkanı olursa bizim başörtümüze yaşam şeklimize karışır. Geç kardeşim bu işleri geç! İnsan kız kardeşinin baş örtüsüne karışır mı? Buradan söz veriyorum, nerede istersen orada tak.

-Çaya gelelim çaya. Hektarı 15 di 17 mi oldu.  2.45 dediler 1.50'ye düştü. Çaykur nereye devredildi. Varlık fonuna. Dünyada üzerine kar düşen .ay üreten bir yer var mı? Siz bunu haketmiyorsunuz. Sizi eziyorlar, söz veriyorum ezdirmeyeceğim. Cesur adımlar lazım. Ölümü göze almak lazım bazen.

-Ucunda ölüm olsa dahi özgürlük, adalet, hukuk diyeceğiz. Hep birlikte diyeceğiz bunu.

-Çılgın projeler döneminden geçiyoruz ya. Benim çılgın projem huzur. Bunu nasıl yapacağız. Bunu 3 B ile yapacağız. 1.Barışacağız, 2.Büyüyeceğiz, 3. Bölüşeceğiz. Adil paylaşacağız.

-Çocuklarımız sınava girerkek sınav değişiyor. Yazık bu çocuklara. 'Parayı nerden bulacaksın?' diyor. Saray'ın ampüllerini kısacağım.

-Bu TAMAM çok fena geldi ha! SIKILDINIZ mı? Şimdi de bu çıktı. Bende buradan yanıt vereyim o zaman SIKILDIM.

İnce dedesinden kalan çakıyı göstererek 'İşte o çakı bu kimse bana milliyetçilik taslamasın' dedi.