Independent Türkçe yayın hayatına başladıArtı Gerçek

İnternet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini Nevzat Çiçek yapıyor.


İngiltere merkezli The Independent gazetesinin Türkçe dilinde yayın yapacak olan Independent Türkçe'nin haber sitesi bugün erişime açıldı.

Dünya çapında 100 milyondan fazla okuyucuya sahip İngiltere merkezli  medya kuruluşlarından The Independent gazetesinin Türkçe dilinde yayın yapacak olan www.independentturkish.com haber sitesi bugün erişime açıldı.

Girişim, Rus işadamı Alexander Lebedev’in sahibi olduğu Independent Digital News & Media Limited (İDML) ile Suudi Arabistan Araştırma ve Pazarlama Grubu (SRMG) bünyesinde bulunan Media Arabia arasında imzalanan lisans anlaşması çerçevesinde gerçekleşti.

Independent Türkçe haber sitesinin tüm haklarına sahip olan Media Arabia, internet kullanıcılarına “Sizin Dilinizden Konuşuyor” sloganı ile ulaşacaklarını ve habercilikte “doğru, özgün, saygın” kriterlerini benimsediklerini açıkladı.

Nevzat Çiçek'in Genel Yayın Yönetmeliği'nde yola çıkan Independent Türkçe'nin Haber Müdürlüğü görevini İnan Demirel yürütecek. Künyede şef editör olarak Bengü Şap'ın editörler olarak ise Pınar Hortoğlu, Muhammed Eren ve Seçkin Ula'nın isimleri geçiyor.  Deneyimli dış haberci Meriç Şenyüz çeviri servisinin başında olacak. Haber merkezi ise, Abdulhakim Günaydın, Abdurrahman Koç, Ali Dağlar, Cihat Arpacık, Doğuş Öztürk, Fatih Öztürk, Gökçen Tuncer, Hüseyin Yakar, Mehmet Altunkılıç, Merve Bayrakçı, Lale Elmacıoğlu ve Saime Toktaş'tan oluşuyor. Büşra Kırkpınar, Çağla Üren, Esra Kaymak, Elvide Demirkol, Sezin Bala The Independent içeriğini Independent Türkçe için çevirecek. (HABER MERKEZİ)