'İstanbul’a gökkuşağını geri getirmek için imzacıyız!'Artı Gerçek

Valiliğin geçen yıllardaki yasağına rağmen başlatılan imza kampanyasına destek artıyor.


24-30 Haziran tarihlerinde 27. kez gerçekleşecek olan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında 'Onur Yürüyüşü'nün yapılması için imza kampanyası başlatıldı. 

İstanbul Valilği tarafından son 4 yıldır 'güvenlik' gerekçesiyle izin verilmeyen İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü'nün bu yıl yapılması için internette "İstanbul’a gökkuşağını geri getirmek için imzacıyız!" adıyla imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyası için yapılan açıklamada Ankara Valiiği'nin LGBTİ+ etkinlikleri yasağının kaldırılmasına İstanbul'a örnek teşkil etmesi gerektiği belirtildi.

2003 yılından itibaren her yıl Haziran ayının son Pazar günü İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapıldığını hatırlatılan açıklamada "Onurlu bir yaşam sürdürmek insan haklarına dayalı demokratik bir toplumda her bireyin hakkıdır." ifadeleri kullanıldı. 

İstanbul Valiliği'ni göreve çağıran açıklamada "Sesimize ses katmak ve bir arada olmak için, 27. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün tüm renkleriyle gerçekleşmesi için İstanbul Valiliği’ne yaptığımız çağrıya sen de katıl, bir imza ver, kampanyayı duyur, destek ol!" denildi.

Valiliğin geçen yıllardaki yasağına rağmen başlatılan imza kampanyasına destek artıyor. 

İMZA KAMPANYASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ: