Gazeteci Veli Büyükşahin gözaltına alındıArtı Gerçek

İstanbul'daki sabah operasyonunda aralarında TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin'in de bulunduğu çok sayıda gazeteci ve akademisyen gözaltına alındı.HABER MERKEZİ- İstanbul güne yine gazetecilere yönelik operasyon ve gözaltı haberleriyle uyandı. Geçen hafta gözaltına alınan ve beş gün sonra serbest bırakılan yazarımız Fadıl Öztürk'ün ardından bu hafta da bir yazarımız daha gözaltına alındı. 

Sabahın ilk saatlerinde, aralarında aynı zamanda Artı Gerçek yazarı da olan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ile yazar Güneş Daşlı'nın da bulunduğu 30 kişinin evlerine baskın düzenlendi. 

GEREKÇE AÇIKLANMADI

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadale Şubesi polislerince düzenlenen baskında, Barış Akademisyeni Veysi Altındaş, 'Kadınların Barış Mücadelesinde Dünya Deneyimleri' kitabının araştırmacılarından Güneş Daşlı'nın da bulunduğu isimler evlerinde yapılan aramanın ardından emniyete götürüldü. 

Baskın ve gözaltıların resmi gerekçeleri açıklanmazken, gözaltına alındığı kesinleşen isimler şöyle: Abdullah Geldi, Zeki Nergiz, Deniz Şimşek, Nurcan Başdinç, Cemil Demirbaş, Yavuz Akar, Gülizar Teymur, Veysi Altıntaş, Selahattin Yılmaz, Zeynep Değirmenci, Erkin Oruç, Cemşit Atalay, Fuat Mızraklı, Bayram Kara, Adnan Kaçmaz, Duygu Kaçmaz, Binali Palandöken, Mehmet Ali Altın, Ahmet Avşar, Fehmi Morkoç, Rahim Timar, Edip Karçik, Selahattin İpek, Nebahat Avşar, Halis Kandilci, Felek Avci, Murat Bilken, Güneş Daşlı, Veli Büyükşahin, Ali Haydar Güleç.  (MEZOPOTAMYA AJANSI)