İtalya’da Fiat çalışanları Ronaldo transferi nedeniyle greve çıkıyorArtı Gerçek

Fiat çalışanları, şirketleri tarafından futbolcu Cristiano Ronaldo’nun transferine harcanacak yüklü miktardaki parayı protesto etmek için greve çıkacak.


İtalya’nın önemli otomobil markalarından Fiat’ın işçileri, şirketin sahibi Andrea Agnelli’nin “kendilerinden yıllardır ekonomik fedakarlıklar beklediği halde Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’yu yüzlerce milyon euro karşılığında başkanı olduğu İtalyan takımı Juventus’a transfer etmesini protesto” etmek amacıyla greve gitme kararı aldı.

AA’dan yayımlanan haberde, İtalya’da Sendikalar Birliği (USB) ülkenin güneyindeki Melfi kasabasında bulunan Fiat fabrikasındaki çalışanları greve çağırdı.

USB tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, “FCA (Otomotiv firması Fiat Chrysler Automobiles) ve CNHI (Kamyon ve traktör şirketi CNH Industrial) çalışanlarından yıllardır çok büyük ekonomik fedakarlıklar yapmaları istenirken, bir yandan bir futbolcunun alınması için yüzlerce milyon euro harcama kararı verilmesi kabul edilemez” denildi.

Sendika bu nedenle 15 Temmuz akşamı yerel saatle 22:00’den, 17 Temmuz sabahı 06.00’ya kadar grev ilan ettiğini açıkladı.

Juventus, Ronaldo’yu 112 milyon avro bonservis bedelinin yanı sıra İtalyan basınında yer alan haberlere göre futbolcuya verilecek yıllık 30 milyon avro olmak üzere 4 yıl için toplam 120 milyon avro net ücretle transfer etmişti. (HABER MERKEZİ)