İYİ Parti İzmir il başkanı ve 19 yönetici istifa ettiArtı Gerçek

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar ve yönetimde bulunan 19 kişi istifa etti.


POLİTİKA - İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar ve yönetiminde bulunan 19 kişi istifa etti. Genel Merkez tarafından yapılan çağrıyla bu kararı aldığını açıklayan Ulupınar, koltuğu Yönetim Kurulu’nda görevli Koray Ükünç’e bıraktı. İYİ Parti Balçova İlçe Başkanı Serap Özöktem de görevini bıraktı. Ulupınar, aday adaylığı için yapılan başvuru sayısının 102’ye çıktığını açıkladı.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar ve yönetimde bulunan 19 kişi, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında kararını açıklayan Ulupınar, şu ana kadar milletvekili aday adaylığı için yapılan başvuru sayısının 102’ye ulaştığını söyledi. Ankara’dan kendisine ‘istifa et’ talimatı geldiğini belirten Ulupınar, “Kongrelerini yapamaz dediler, yaptık. Mum ışığında yaptık, çöp tenekeleri üzerinde yaptık ama yaptık” diye konuştu.

Yapılan Büyük Kongre nedeniyle 'baskın seçim' kararı alındığını savunan Ulupınar, “Orada toplanan kalabalık, 'erken ve baskın seçim'i getirdi. Ne dedilerse aksi oldu. Öyle bir tarih aldılar ki İYİ Parti’yi seçime sokmamak için her şeyi yaptılar. 24 Haziran da böyle bir karardır. Allah ayaklarına dolandırdı, olmadı" dedi.

Ulupınar, CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini 'destansı bir duruş' olarak nitelendirerek, “Türkiye ne zaman sıkışsa bir kurtarıcı çıkmıştır. Bu kez Türkiye Anadolu’nun bağrından çıkan bir anayı Meral Akşener’i kurtarıcı yaptı. Bu ilk başta pek önemsenmedi; ama bugün iktidarda ciddi bir telaş başladı. Göreceksiniz ilk seçimde İyi Parti iktidar, Meral Akşener de cumhurbaşkanı olacaktır" dedi. (DHA)