İYİ Parti standına saldıran 2 kişi serbest bırakıldıArtı Gerçek

Bıçaklı saldırıya uğrayan kişilerin şikayetlerini geri aldığı ortaya çıktı.


GÜNCEL - İstanbul Bağcılar’da İYİ Parti'nin seçim standına düzenlenen ve 8 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin tutuklanan 2 kişi adli kontrol şartıyla serbert bırakıldı.

Bağcılar'da seçim standı açan İYİ Partili gruba, 6 Mayıs Pazar günü saat 20.30 sıralarında ellerinde sopa ve bıçak bulunan bgrup saldırıda bulunmuş, stantta bulunan 8 kişi yaralanmıştı. Saldırı sonrası gözaltına alınan 8 kişiden 6'sı, ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı. 4 kişinin bıçakla yaralanması olayında bıçak kullandığı belirtilen 2 kişi ise tutuklanmıştı. 

ŞİKAYETTEN VAZGEÇMİŞLER

Edinilen bilgiyi göre, 2 şüphelinin tutuklanmasına Avukat Orkun Ayhan itiraz etti. İtirazı değerlendiren Bakırköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi, "İsnat edilen suçun TCK kapsamında alt ve üst sınırları, güncel infaz yasası ve müştekilerin soruşturma dosyasında ayrı ayrı ibraz etmiş oldukları şikayetten vazgeçme dilekçeleri birlikte değerlendirildiğinde mevcut delil durumu itibariyle tutuklama tedbirinin beklenen ceza karşısında orantısız olacağı, bu aşamada adli kontrol tedbirleri ile beklenen faydanın sağlanabileceği değerlendirmekle itirazın kabulüne karar vermek gerekmiştir" denildi.

Şüpheliler Şenel Bozkurt ve Ferdi Aydemir'in tahliyesine karar veren hakimlik, 2 şüphelinin de yurtdışına çıkışını yasakladı ve her pazar günü adreslerine en yakın karakola imza atma tedbiri koydu. (DHA)