Buldan: Bilal'e söyle sana tane tane anlatsınArtı Gerçek

HDP Eş Genel Başkan Pervin Buldan, 'HDP hala bu milletten nasıl oy alıyor, inanamıyorum' diyen Erdoğan'a İzmir Gündoğdu Meydanı'ndan yanıt verdi.HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için İzmir’de düzenlenen final mitingi  sona erdi. Mitingde yurttaşlara  Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın TRT'deki son konuşması da dinletildi. 

Mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran'da karanlıkla aydınlık arasında bir tercih yapılacağını belirtti. Buldan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

Herkesin ülkenin sorunlarını tartışabildiği, yargının bağımsız olduğu, OHAL’in olmadığı, KHK’lerle insanların ihraç edildiği bir Türkiye hayal değildir. Bu rüyayı gerçek kılmak bizlerin elindedir.

Çocuklarımızın geleceği için aydınlık bir Türkiye için özgür ve eşit koşullarda bir yaşam için bir oy HDP’ye bir oy Demirtaş’a diyeceğiz.

Yarın HDP’nin parlamentoda olacağı, ülkeyi Demirtaş’ın yöneteceği büyük bir güne uyanacağız. Oylarımızı çalmaya çalışacaklar, oylarımıza sahip çıkacağız.

Biz Denizlere, Mahirlere, Demirtaş’a, Yüksekdağ’a soz verdik. Biz o limana özgürlük gemisini ulaştırmaya söz verdik. İzmir limanına özgürlük gemisi ulaşacak.

Hep birlikte kazanacağız! Hep birlikte başaracağız!

AKP’yle HDP arasında dağlar kadar fark var. Onların anıldığı bir tarih var. Bizim de anılacağımız bir tarih var. Onların anıldığı tarih 17-25 Aralık yolsuzluklarıdır. Bizim anılacağımız tarih 7 ve 24 Haziran olacak. Bizim onurla anılacağımız bir tarihimiz var.

Aydınlık Türkiye ve özgür, eşit koşular için bir oy HDP'ye bir oy Demirtaş. Edirne'den herkese selamlarını gönderdi. Yarın Demirtaş'ın yönettiği bir ülkeye uyanacağız. Bizi baraj altında bırakmaya çalışacaklar. Tek bir oyu bir kaptırmayacağız. O bir oy Türkiye'nin umududur. Oylarımız da sandıklara da sahip çıkcağız. Hep birlikte kazanacağız. Demirtaş'a söz verdik.

Dün Recep Bey demiş ki: “HDP hala bu milletten nasıl oy alıyor, inanamıyorum.” Biz de kendisine şöyle diyoruz, kolayı var; Bilal’e sor, sana tane tane anlatsın HDP nasıl oy alıyor.

Buldan mitinge gelmesi planlanan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, bugün Ankara'da gözaltına alınan HDP'lilerle ilgilenmek için Ankara'da kalması gerektiğini ve bu yüzden mitinge gelemediğini duyurdu.

Buldan'ın konuşmasının ardından HDP'nin İzmir adayları sahneye çıkarak yurttaşları selamladı. Miting tüm coşkusu ile devam ediyor. (MA)